Ekonomi

TOKİ sosyal konut projesi kura çekiminde takvim açıklandı

TOKİ sosyal Konut Projesi kura çekimi binlerce vatandaş tarafından merakla bekleniyordu. Bakanlık, sosyal Konut Projesi kura çekimi takvimini açıkladı. Proje kapsamında 12 ilde kura çekimi tamamlanırken 11 ilde kuralar çekilmeye başlanacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut Daire Başkanlığı (TOKİ) Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği TOKİ sosyal Konut Projesi kura çekimi tarihlerini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 12 ilde 7 16 Kasım tarihleri arasında çekilen kuralar sonucu 21893 konut sahiplerine ulaştı. 11 ilde daha TOKİ sosyal Konut Projesi kura çekimi başlıyor. İşte TOKİ sosyal Konut Projesi kura çekimi tarihleri…

11 ilde Sosyal Konut Projesi kura çekimi tarihleri belli oldu

Çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre TOKİ sosyal Konut Projesi kura çekimi ikinci etabı bugün başlıyor. Kilis ve Muş illeri başta olmak üzere 17 28 Kasım tarihleri arasında tam 11 ilde kura çekimi yapılacak. Kura çekimi yapılacak olan illerin şu şekilde olduğu bildirildi. Kilis, Muş, Bingöl, Gaziantep, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır. Bu illerde toplam 29363 konutun hak sahipleri belli olacak. TOKİ sosyal Konut Projesi kura çekimi canlı yayında ve noter huzurunda yapılacak.

Bugün Kilis ve Muş illerinde kuraları çekilecek

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre TOKİ sosyal konut projesinde kura çekimi bugün Kilis ve Muş illerinde olacak. Kuralar noter huzurunda çekilecek ve canlı olarak yayınlanacak.

Başa dön tuşu