Ekonomi

Ramazan öncesi büyük müjde! Et ve süt ürünlerinde dev indirim!

Et ve Süt Kurumu dün yapmış olduğu açıklamanın ardından bugün de indirim müjdesi verildi. İşte alınan yeni kararlar…

Geçtiğimiz günlerde bir grup damızlık hayvanın kesime gitmesinin ardından çiğ süt fiyatlarına bir zam daha uygulanmış kırmızı et konusunda da yeni zam beklentisi oluşmuştu. Bu konuda Et ve Süt Kurumu dün bir son dakika açıklamasında bulunarak fiyatların istikrarı konusunda tedbirlerin alınacağını gerektiği taktirde taze karkas etin piyasaya sürüleceği de açıklanmıştı.

Et ve Süt Kurumu Et ve Süt Kurumu yapılan açıklamanın ardından çok geçmeden müjdeli haberi duyurdu. Konuyla alakalı detaylar haberimizde…

TWİTTER’DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Et ve Süt Kurumu resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak müjdeyi verdi. Ramazan ayının öncesinde hazırlıklarına devam eden Kurum, et ve süt piyasalarındaki düzenleme ve dengeleme amacıyla gerekli yetkilendirme ve görevlendirmelerin yapıldığı konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

TEDBİRLER ALINIYOR

Hem üretici hem de tüketicilerin durumları göz önünde bulundurularak gerekli çalışmaların yapıldığını ve piyasaların sürekli takip edildiğini belirten Et ve Süt Kurumu kırmızı et fiyatları ve arz güvenliği için istikrar konusunda tedbirlerin alındığını vurguladı.

Başa dön tuşu