Ekonomi

İslam Memiş yeni yıl öncesi uyardı! Bunları sakın 2023 yılına bırakmayın

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yılbaşı öncesinde tek tek uyardı. “Sakın bunları 2023 yılına bırakmayın” diyen İslam Memiş, bırakanların pişman olacağını söyledi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, vatandaşlara yılbaşı öncesinde önemli uyarılarda bulundu. Youtube kanalında yeni bir video paylaşan İslam Memiş, yılbaşından önce mutlaka yapılması gerekenler anlattı. İslam Memiş aynı zamanda 2023 yılı için altın tahminlerini de anlattı. İşte İslam Memiş’in verdiği altın tüyoları…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yıl sonuna doğru adım adım ilerlerken sosyal medya ve Youtube hesaplarından verdiği tavsiyelerle vatandaşlara ve altın yatırımcılarına uyarılarda bulundu. Özellikle geçmişe dönük vergi ve diğer borçların yılbaşından önce sorgulanması gerektiğini söyleyen İslam Memiş, bunların 2023 yılına bırakılmaması gerektiğine dikkat çekti. Ünlü ekonomist İslam Memiş’in tavsiyeleri haberimizde…

SAKIN BUNLARI 2023 YILINA BIRAKMAYIN

Youtube kanalında bir video paylaşan ünlü ekonomist İslam Memiş, yeni yıl öncesi vatandaşa ve yatırımcıya önemli tavsiyelerde bulundu. Memiş açıklamasında ”Şimdi iki aylık süreç içerisinde yavaş yavaş hepimizin sisteme girmesi gerekiyor ve özellikle bu e-Devlet sisteminde geriye dönük herhangi bir vergi borcumuz var mı yapılandırma için geç kaldık mı veya yapılandırma yapabiliyor muyuz bunu sorgulamamız lazım. Yine e-Devlet sistemi üzerinden veraset ilamı sorgusu yapmamız gerekiyor.” Dedi.

YENİ YILDA FİYATLAR ARTACAK

Ünlü ekonomist İslam Memiş, yeni yıl öncesi pasaport çıkarmayı düşünenlere de tavsiyelerde bulunarak yeni yılda pasaport harç ve yenileme ücretlerinin ciddi oranda artacağını dile getirdi. Bu sebeple pasaport alacakların ya da yenileyeceklerin elini çabuk tutması gerektiğini söyleyen İslam Memiş, mutlaka yıl başından önce halletmek gerektiğini dile getirdi.

ARAÇ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE UYARI

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, otomobil sahibi olmak isteyenler için de şu uyarılarda bulundu:  “2023 yılı ile alakalı kasko, sigorta ücretlerinde bir düşüş ben beklemiyorum. Şahsen araç fiyatlarında da bir düşüş beklemiyorum.  Belki döviz kuru gerilediği zaman kasko ücretleri de geriliyor, araba fiyatları da aynı sebepten gerileyebilir. Dolayısıyla ben beklemeyi tercih ediyorum diyen arkadaşlarımızın yine kasko ücretlerinde 2023 yılı itibari ile ciddi zamlarla karşılaşabileceğini şahsen tahmin ediyorum”.

Başa dön tuşu