Ekonomi

Evinize 2534 TL ceza gelebilir! 2 gün içinde bunu yaptırmayan yandı

Araç sahiplerine çok önemli uyarı. 2 gün süresi var, yapmayanlar yandı. Evinize 2534 TL ceza gelebilir.

Evinize 2534 TL ceza gelebilir! 2 gün içinde bunu yaptırmayan yandı. Araç sahiplerine Kış aylarının gelmesi ile birlikte uyarı geldi. Zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor. Sadece 2 gün süreniz var. Bu süre içerisinde kurallara uygun şekilde kış lastiği uygulamasına geçilmesi gerekiyor. Geçmeyenler için 2534 TL para cezası var. Üstelik para cezası doğrudan adresinize gelecek.

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren son dakika haberi geldi. Kış aylarının gelmesi ile birlikte kış lastiği zorunluluğu başlıyor. 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak uygulama kapsamında kurallara uygun bir şekilde kış lastiğine geçilmesi gerekiyor. Kış lastiğine geçmeyenler için ise ciddi cezalar var.

ADRESİNİZE CEZA GELEBİLİR

Kış lastiği uygulamasına uymayan Sürücüler için trafik cezaları belli oldu. Yeni yılda trafik cezalarına yapılacak olan artışla birlikte kış lastiği ile uyumayanlara kesilecek olan ceza tutarı da artacak. Gelen son bilgilere göre kış lastiğine uyumayanlara verilecek ceza 2534 TL olacak. Üstelik Sadece iki gün süreniz var. Mutlaka iki gün içinde kış lastiği uygulamasına geçmeniz gerekiyor.

1 ARALIK 2022 TARİHİNDE BAŞLIYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda 1 Aralık 2022 Tarihi itibari ile kış lastiği uygulaması başlıyor. Yapılan açıklamaya göre zorunlu kış lastiği uygulamasında yolcu ile eşya taşınmasında kullanılan araçlar kapsama alınacak.

Kış lastiği uygulaması sadece ticari amaçla kullanılan araçlar için geçerli. Ancak Trafikte zor anları ve kazaların yaşanmaması için bütün sürücülerin kış lastiği ne uyuması çok önemli. Kış lastiği uygulaması kapsamında olan araçların kurallara uymaması halinde kesilecek cezalar da oldukça yüksek. Uygulamaya uymayan araçlara 2534 TL trafik cezası kesilecek. Üstelik cezalar doğrudan araç sahibinin adresine gönderilecek.

15 NİSAN’A KADAR DENETİMİ YAPILACAK

Tüm Türkiye’de kış lastiği zorunluluğu uygulaması 1 Aralık 2022 tarihinde başlayacak. 15 Nisan tarihine kadar polis ekipleri ve jandarma ekipleri denetimler gerçekleştirecek. Kazaların önlenmesi amacıyla kış aylarında trafik denetimlerini daha yoğun bir şekilde yapılacağı öğrenildi.

Başa dön tuşu