Ekonomi

Borsa kapatıldı! Depremden sonra karar alındı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 şiddetindeki büyük depremin ardından Borsa İstanbul A.Ş. duyuruda bulundu. Birçok ilin etkilendiği son zamanların en büyük depreminden sonra borsada 8 şirket geçici şekilde kapatıldı. KAP şirketleri açıkladı, işte ayrıntılar… 

Türkiye güne son zamanların en büyük depremiyle uyandı ve Kahramanmaraş’taki 7.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Borsa İstanbul kapandı. Borsa İstanbul A.Ş. KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) tarafından yayımlanan açıklamada ise deprem bölgesinde bulunan ortaklık paylarına ilişkin işlemlerle ilgili olarak karar alındı. Yapılan açıklamada şirketlerin depremden ne kadar etkilendikleriyle alakalı açıklama gelene kadar durdurulması kararı verildiği söylendi. 

Borsada kapatılan şirketler 

Geçici olarak kapatılan borsaki şirketler şöyle: Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (Pay, vadeli işlem varantları ve sözleşmeleri), Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri A.Ş., Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş., İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş., Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile birlikte Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. oldu.  

Başa dön tuşu