Ekonomi

Asgari ücretli çalışanlara maaşa ek ödeme yapılacak! 8 ay boyunca 1000 TL karşılıksız ödeme alabilirsiniz

Çalışanlara maaşa ek ödeme müjdesi geldi. Tüm çalışanlar alabilecek. 1000 TL’ye varan ödeme var. Başvuru şartı da yok.

Asgari ücretli çalışanlara maaşa ek ödeme yapılacak! 1000 TL karşılıksız ödeme alabilirsiniz. Çalışanları yakından ilgilendiren ödeme müjdesi geldi. Doğalgaz ve ısınma desteği olarak 1000 TL ödeme verilecek. İşverenler ısınma giderlerinin tamamını karşılayacak. Doğrudan çalışanların maaş hesabına yatacak. Ödemeden yararlanmak için geç kalmayın, başvuru şartı da bulunmuyor. İşverenle görüşmek ödeme almak için yetiyor.

Milyonlarca çalışana güzel haber geldi. Doğalgaz ve ısınma giderlerinin tamamı yardım olarak hesaplara yatacak. Kesinti de olmayacak. Doğrudan ödeme maaşa eklenecek. Yani çalışanlar ek ödeme olarak 1000 TL kazanç sağlamış olacak. Asgari ücretli çalışanlar başvuruya da gerek olmadan ödemeden yararlanabilecek.

KİMLERE DOĞALGAZ YARDIMI VERİLECEK

Çalışanlara ısınma desteği ile ilgili açıklama geldi. Milyonlarca çalışan 8 ay boyunca kış desteği olarak işverenlerinden doğalgaz yardımı alabilecek. Üstelik iş verenler bu yardım için SGK primi ve vergi de ödemeyecek. Yanş doğalgaz desteği doğrudan çalışanların hesaplarına yatacak. TBMM’de geçtiğimiz günlerde oylanan torba yasa kanununda bu ödemeler de yer aldı. 1000 TL’ye kadar yapılacak olan ısınma desteği ödemelerinden devlet vergi almayacak ve ödemeden tüm çalışanlar yararlanacak.

BAŞVURU YAPMAK GEREKİYOR MU?

Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda tüm çalışanlar doğalgaz desteği alabiliyor. Çalışanların doğalgaz desteğinden faydalanmak için herhangi bir başvuru yapmalarına da gerek yok. Yani iş verenler kendi istekleri doğrultusunda bu ödemeyi verebiliyor. 1000 TL’ye kadar doğalgaz desteği sağlanması durumunda devlette teşvik olarak vergiden vazgeçiyor. SGK primi ve vergi ödemesi olmadığı için 1000 TL ödeme doğrudan çalışanın hesabına geçiyor.

Ancak doğalgaz desteği için herhangi bir zorunluluk yok. Yani işverenler bu ödemeyi kendi inisiyatifleri doğrultusunda yapıyor. O sebeple herkes ödemeden faydalanamıyor. Ancak devletin de teşvik vermesi ile bu yıl doğalgaz desteği verecek işveren sayısında artış olması bekleniyor.

Başa dön tuşu