Ekonomi

Asgari ücret 10 bin TL oluyor! Bu iddia kulisleri çalkaladı, ara zam için tarih bile verildi

Asgari ücret zammı ile ilgili flaş iddia! 10 bin TL oluyor. Hem de bir ay sonra. Kulisler bu iddia ile çalkalanıyor. İşte Asgari ücrete zam gelecek tarih…

Asgari ücret 10 bin TL oluyor! Bu iddia kulisleri çalkaladı, ara zam için tarih bile verildi. Asgari ücret 10 bin TL oluyor! Bu iddia kulisleri çalkaladı, ara zam için tarih bile verildi. Asgari ücrete ara zam müjdesi geldi. Hem de sadece 1 ay sonra asgari ücret artacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan zam sinyallerini vermişti. Zamlı ilk maaşlarını dün alan asgari ücretliler bu haberle sevinçten havalara uçacak. Peki, yeni asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete ara zam ne zaman olacak?

2023 yılının ocak ayından itibaren asgari ücrete %54.66 oranında zam yapılmıştır. Böylece asgari ücret 5500 liradan 8.500 liraya yükselmişti. Çalışanlar zamlı maaşlarını dün ilk kez aldı. 7 milyondan fazla çalışan asgari ücret zammı alırken hemen bir gün sonra yeni bir müjde daha geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 yılı asgari ücret zammını açıklarken çalışanlara bir müjde daha vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasından asgari ücrete gerekli olması halinde ara zam yapılabileceğini söylemişti. Bu açıklamaya dayandırılan bomba bir iddia gündemi çalkaladı. Asgari ücrete ara zam geliyor. Hem de çok yakın bir tarihte…

ASGARİ ÜCRET 10.000 TL OLACAK

Milyonlarca asgari ücretle çalışanı heyecanlandıran haber Profesör Doktor Çelebi tarafından verildi. Dünya gazetesinden Özlem ermiş Beyhan’a önemli açıklamalarda bulunan Çelebi, asgari ücrete gelecek zammın oranını ve tarihini açıkladı. Profesör Çelebi, Mart ayında Asgari ücretin 10.000 TL seviyelerine çıkacağını iddia etti. Milyonları heyecanlandıran açıklamasında toplum huzurunun şu andaki durumda tehlikeye girdiğini belirterek “Türkiye’nin seçim sonrasında enflasyonla çok disiplinli bir politikayla mücadeleye girmesi gerek. Türkiye enflasyonla çok fazla gidemez. Rakamları indirdiğiniz zaman hayat pahalılığı sorununu çözemiyorsunuz. Çözüm; hep hastalık kalacak, parça parça kararlar alınacak şekilde aranıyor” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SİNYAL VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aralık ayında 2023 yeni asgari ücret toplantısında ara zam sinyallerini vermişti. Geçtiğimiz yıl asgari ücrete ara zam yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılında da beklenmedik bir durum olması halinde yeni bir düzenleme yapmaktan çekinmeyeceklerini söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında çalışanların refah seviyesinin artırılmasının önemli olduğuna dikkat çekerken ara zahmet için ilk işareti çarpmıştı. Uzmanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamalarından da yola çıkarak asgari ücrete seçimden önce ara zam geleceğine kesin gözüyle bakıyor.

Başa dön tuşu