Teknoloji

Elon Musk kendisine karşı çıktığı için Twitter çalışanını işten kovdu

Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan ünlü iş adamı Elon Musk, işten çıkarmalara devam ediyor. Elon Musk’un bu defa da kendisine karşı çıktığı için bir Twitter çalışanını işten çıkardığı öğrenildi. Kovulan çalışan konu ile ilgili açıklama yaptı.

Elon Musk, yoğun çabaları sonra bu dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Twitter’ı satın almıştı. Ünlü işadamı sosyal medya devini satın alır almaz bir takım değişiklikler yapmış aynı zamanda üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda çalışanı işten çıkarmıştı. Twitter kullanıcıları bu satın almayı uzun süreden beri konuşuyor.

Satın almanın yankıları devam ederken Elon Musk cephesinden yeni bir haber daha geldi. Ünlü işadamı iddiaya göre bu defa da kendisine karşı çıkan bir Twitter çalışanını işten kovuldu. Twitter’dan kovulan eski çalışan konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Karşı çıktığı için kovdu

Eric Frohnhoefer isimli çalışanın Elon Musk’ı Twitter’da attığı bir tweet nedeniyle eleştiriği iddia edildi. İş insanının verdiği kararların yanlış olduğu yönünde görüşünü belirt an çalışan bunun üzerine Elon Musk tarafından işten kovuldu.

Resmi olarak şirketin kendisi ile hiçbir iletişim kurmadığını işten çıkarıldığını yine Twitter üzerinden öğrendiğini söyleyen Frohnhoefer  “Hepsi bir avuç korkak.” açıklaması yaptı.

Yaşanan gelişmeler sonrasında Elon Musk konu ile ilgili yeni bir paylaşım yapmada ancak bir süre sonra Twitter çalışanını işten kovulduğunu belirten Tweety sildi.

Kovduğuna pişman oldu iddiası

Diğer yandan Elon Musk ile ilgili gündeme gelen başka bir iddia ise Twitter’ın üst düzey yöneticilerini işten kovduğuna pişman olduğu yönünde. Ünlü iş insanın sosyal medya platformunu yenilemeyi ama açılıyor Ancak bunu yapacak tecrübede mühendisi bulunmuyor.

Başa dön tuşu