Teknoloji

Google Android işletim sisteminde yeni özelliğini duyurdu

Google, gizli sekme kullanımında yeni eklenen özelliğini duyurdu. Android kullanıcılarının Google Chrome’da gizli sekme kullanımıyla ilgili bu özellikle gizlilik çok daha keskin olacak.

Dünya çapında en çok kullanılan tarayıcı olan Google Chrome’un gizli sekme özelliği birçok kullanıcısı için oldukça önemli. Güvenlik ve gizlilik sağlayan Google Chrome gizli sekme özelliğiyle tarama geçmişi kayda alınmıyor ve internetteki verileriniz güvence altında oluyor. Google Chrome yeni bir özellikle gizli sekme kullanmayı tercih eden Android kullanıcılarının daha fazla rahatlattı.

Google Chrome gizli sekme özelliği

Google’ın yeni özelliği sayesinde Google Chrome’dan gizli sekmeye giriş yapmak isteyen kişiler yüz tanıma, parmak izi veya şifre gibi güvenlik seçeneklerini tercih edebilecekler. Böylelikle yabancı kişilerin gizli sekme sayfasına erişmesi mümkün olmayacak ve güvenlik noktasında Google Chrome gizli sekme seçeneğini bir üst noktaya taşıyacak.

iOS işletim sisteminde zaten kullanılan bu özellikten Google, artık Android kullanıcılarının da yararlanabilmesini sağladı. Fakat henüz tüm Android telefonlara gelmedi. Özelliği aktif hale getirmek ise çok kolay.

Bahsedilen Android şifreleme özelliklerini Google Chrome gizli sekmesinde kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Google Chrome üzerinden ayarlara geçin, gizlilik ve güvenlik seçeneğine geldikten sonra buradan özelliği açmanız yeterli olacak.

Başa dön tuşu