Ekonomi

Vatandaşa müjde! Birçok sektör enflasyonla mücadele için sabit fiyat uygulamasına geçti!

2023 ezber bozuyor! Zam yok sabit fiyat var dedi, birçok sektör uygulamaya başladı bile! Konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Vatandaşa müjde! Birçok sektör enflasyonla mücadele için sabit fiyat uygulamasına geçti! 2023 yılı birçok yenilik için kapılarını açtı! Bu yeri geldi zam haberleri oldu, yeri geldi yeni yatırım haberleri. Ancak en büyük yenlik için hazır olun. Yalnızca gıda için değil, birçok sektörde sabit fiyat uygulaması uygulanmaya başladı. Sabit fiyat uygulaması ne demek, hangi sektörlerde uygulanıyor, amacı ne… Merak edilen tüm soruların cevabı burada!

2023 yılına girdiğimiz ilk günlerde bazı büyük zincir marketler, enflasyonla mücadele edebilmek ve enflasyon oranlarını düşürebilmek için Ocak ayında ürünlerine zam yapmayacağını ve bunun yanında pek çok üründe yüzde 25 ile yüzde 50 arasında bir indirim uygulayacağını açıklamıştı. Bu durum yalnızca gıda için değil, birçok sektör için de uygulamaya geçilecek.

SABİT FİYAT UYGULAMASI NEDİR

Sektörlerin enflasyon oranlarını düşürebilmek amacıyla yeni yılda atmış olduğu bir adım ile bünyesinde bulunan ürünlere zam uygulamaması ve olduğu fiyattan satışa çıkarmasıdır.

HANGİ SEKTÖRLER UYGULAYACAK

Sabit fiyat uygulaması; gıda sektörüyle hayatımıza giriş yaparken mobilya, giyim, zücaciye ve kozmetik gibi pek çok sektör de sabit fiyat uygulayabilmek için hazırlıklara başladı. Fiyat sabitlemekle birlikte sektörler ürünlerinde indirim uygulamayı da ihmal etmiyor!

Perakende sektöründe indirimler düzenlenirken; kira giderleri ve enerji maliyetleri için de bir adım atılması beklentiler arasında.

ENFLASYONU OLUMLU ETKİLEYECEK

Sektör çalışanları konuyla alakalı atılmış olan bu adımın enflasyonu olumlu yönde etkileyeceğini ve enflasyonun düzelme aşamasında olduğunu bir kez daha vurguluyor.

SABİT FİYATV UYGULAMASI HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIYOR

Sabit fiyat uygulaması, gıda sektörüyle hayatımıza giriş yapmış olup; mobilya, giyim, zücaciye ve kozmetik sektörlerinde de uygulamaya geçilmesi için gerekli çalışmaların startı verildi.

Başa dön tuşu