Ekonomi

Tiryakilere müjde! Yılbaşı zammı sonrası sigaraya indirim müjdesi geldi! O markanın sigara fiyatları düştü

Sigara zammı haberi yılbaşında tiryakilere İsyan ettirmişti. Sigara fiyatlarına 4 liralık bir zam gelirken Müjdeli Haber Az önce verildi. O markanın sigara fiyatlarına indirim geldi.

Tiryakilere müjde! Yılbaşı zammı sonrası sigaraya indirim müjdesi geldi! O markanın sigara fiyatları düştü. Tiryakiler yılbaşında sigara zammı nedeniyle zor günler geçirdi. ÖTV oranında %22.3 artış olması sonrasında Sigara fiyatlarına da yaklaşık 4 TL zam yapıldı. Zam haberleri ile yıkılan tiryakilere bu defa Müjdeli Haber geldi. Türkiye tekel bayileri Platformu başkanı Özgür Aybaş, bir sigara firmasında indirim olduğunu duyurdu. O sigara firması paket Başına 1 TL indirim yaptı. Böylece bu grupta en ucuz sigara 32 liraya düşerken en pahalı sigarayı ise 35 lira oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte alkol içki ve Sigaradan alınan ÖTV oranı güncellenmişti. Enflasyon rakamlarına göre alkollü içecek tütün ürünleri ve sigaranın asgari maktu vergi tutarı %22,3 oranında arttı. Vergi artışı ile birlikte sigara firmaları da peş peşe açıklaması yaptı. Yılbaşında Sigara fiyatlarına paket başı 4 TL zam yapıldı. Sigara zammı nedeniyle yıkılan tiryakilere müjdeli haber bugün geldi. Bir sigara firması indirime gitti.

PAKET BAŞINA 1 TL İNDİRİM YAPILDI

Sigara fiyatlarına yeni yılın gelmesi ile birlikte 4 TL zam gelmişti nokta tiryakiler bu haberle yıkılırken en ucuz sigara fiyatı da 33,5 liraya kadar yükselmişti. Bugün Türkiye tekel bayileri Platformu başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Sigara fiyatlarına indirim müjdesi geldi. Bazı sigara markaları paket Başına 1 TL indirim uyguladı. Özgür Aybaş Müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyururken vatandaşlar ise hangi sigara markasına indirim geldi sorusuna yanıt aramaya başladı.

HANGİ SİGARA MARKASINA İNDİRİM GELDİ

Alınan bilgiye göre sigaralara indirim yapan marka JTI oldu. Markanın indirimli sigara fiyatları ise şöyle oldu:

– Winston Selender: 33 TL

– Winston Dark Blue&Deep Blue: 33 TL

– Winston: 34 TL

– Winston Slims: 35 TL

– Winston Xsence: 36 TL

– Camel Selender: 32 TL

– Camel Deep Blue: 32 TL

– Camel: 33 TL

– Monte Carlo: 32 TL

– LD: 32 TL

Bu indirimle birlikte marka da en ucuz sigara fiyatı 32 TL olurken en pahalı sigara fiyatı ise 35 TL oldu.

Başa dön tuşu