Ekonomi

Mert Başaran’dan akıl sınırlarını zorlayan altın tahmini! 3 ay sonra gram altının geleceği rakamı görünce nutkunuz tutulacak

Ünlü ekonomist ve yatırımcı Mert Başaran altın tahminiyle şaşkına çevirdi. İsabetli tahminler ile dikkat çeken mert başaran bu defa akıl sınırlarını zorladı.

Mert Başaran’dan akıl sınırlarını zorlayan altın tahmini! 3 ay sonra gram altının geleceği rakamı görünce nutkunuz tutulacak. Ünlü ekonomist ve yatırımcı mert başarandan 2023 yılı altın fiyatlarına ilişkin tahminler geldi. Her zaman istikrarlı ve isabetli tahminleri ile dikkat çeken başaran, sadece birkaç ay sonra altının gram fiyatının geleceği rakamı açıkladı. Gram altının haziran ayında kaç TL olacağını görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Şimdiden altın yatırımı yapmaya başlayın çünkü haziranda gram altın fiyatları resmen uçacak.

Gram altın fiyatları yeni yıla hızlı başladı. Her geçen gün yükselişini sürdüren altın fiyatları ile ilgili bir yorumda ünlü ekonomist Mert başarandan geldi. Altın fiyatları ile ilgili bugüne kadar çarpıcı tahminleri olan ve her dediğini çıkaran mert başaran, bu defa öyle bir tahminde bulundu ki akıl sınırlarını zorladı. Gram altın fiyatları ile ilgili haziran ayına işaret eden başaran, o tarihte altının uçuşa geçeceğini iddia etti. Peki, gram altın fiyatları yükselecek mi? Haziran ayında gram altın fiyatları ne kadar olacak?

HAZİRAN AYINDA ALTIN RESMEN UÇACAK

Ünlü ekonomi uzmanı ve yatırımcı mert başaran 2023 yılı gram altın fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Altının bu yıl ekonomideki yerine ve konumuna ilişkin açıklamalar yapan başaran, bu yıl altının yılı olacağını dile getirdi. Gram altın fiyatlarının yılbaşından bu yana yükseldiğini belirten başaran, henüz yılbaşında bile altın fiyatlarının rekor kırdığını seçimden sonrasında daha büyük rekorların geleceğini dile getirdi.

GRAM ALTIN 1600 TL OLACAK

Gram altın fiyatları ile ilgili haziran ayına işaret eden başaran, rakamda vermeyi ihmal etmedi. Haziran ayında gram altının 1600 TL seviyelerine kadar yükseleceğini dile getiren başaran, seçim sonrasında piyasalarda büyük bir yükseliş olacağını ifade etti. Özellikle altıncı ayda yükselişin ciddi oranda sıçrama yapacağını da sözlerine ekleyen başaran, imkanı olanların altın yatırımı yapmak için hala vakti olduğunu söyledi.

EKONOMİSTLERİN HEPSİ SEÇİM SONRASINI İŞARET ETTİ

Ünlü ekonomistlerin büyük çoğunluğu da mert başaran gibi seçim sonrasını işaret etti. Seçim öncesinde altın ve dolar piyasasının baskı altına alındığını söyleyen ekonomistler, seçimden sonra altını da Doları da tutmanın mümkün olmadığına dikkat çekiyor. Yani haziran ayından itibaren altın fiyatlarında hissedilir derecede bir patlama yaşanacak. Bu haberi alanlar ise altın yatırımı yapmak için kuyumcuların yolunu tutuyor.

Başa dön tuşu