Ekonomi

Meclis’ten müjde geldi! Borcu olanlar bayram edecek, yüzde 90’ı siliniyor

Borcu olan vatandaşa Müjdeli Haber meclisten geldi. Tertemiz bir sayfa açmaya hazır olun. Borçların %90’ı silinecek.

Meclis’ten müjde geldi! Borcu olanlar bayram edecek, yüzde 90’ı siliniyor. Enflasyon rakamları ve ekonomik kriz tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken hükümet vergilerin tahsili konusunda vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Vatandaşın omuzlarındaki borç yükünü hafifletmek isteyen AK Parti hükümeti yeni bir vergi affı paketi üzerinde çalışmaya başladı. Genel seçimler öncesinde hayata geçmesi planlanan vergi affı ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Vergi borç ve yapılandırma paketi ile ilgili yeni bilgiler haberinizde…

Türkiye’de vatandaşlar ekonomik krizin penceresinde mücadele etmeye devam ederken hükümet yeni adımlar atmayı sürdürüyor. Yaklaşan genel seçimler öncesinde AK Parti hükümeti vatandaşın borç yükünü hafifletecek yeni bir müjdeyi duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ana kadar yapılan en kapsamlı yapılandırma paketinin hayata geçeceğini bildirdi. Vergi ve borç yapılandırma paketi ile birlikte milyonlarca vatandaş borç yükünden kurtulma imkanı elde edecek. 2023 vergi ve borç yapılandırma paketi meclis başkanlığına sunuldu ve vatandaşa müjde geldi. Yeni vergi yapılandırma paketi ile ilgili her şey haberimizde…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ DUYURDU

Vergi borcu, trafik cezası, ödenmemiş borcu bulunan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi duyurdu. Yaklaşık 14 milyon vatandaşı kapsayan yeni yapılandırma paketi ile birlikte borç yükünden kurtulmak mümkün olacak. Vergi ve borç yapılandırma paketi kapsamına girecek borç miktarının 361,8 milyar TL olduğu düşünülüyor.

TAKSİT SAYISI 48 OLACAK

Vergi ve borç yapılandırma paketi 31 Aralık 2022 tarihinden önce olan vergi ve borçları kapsayacak. Tüm Kamu alacakları bu paketin içine dahil olacak. Vatandaşlar paket kapsamında yapılandırma yapmaları halinde 48 ay taksitlendirme yapabilecek. Yapılandırma için son başvuru tarihinin ise 30 Nisan 2023 olacağı öğrenildi. 31 Mayıs 2023 tarihinden itibaren de ilk taksit ödemeleri yapılacak. Tek taksit ya da peşin olarak borçlarını ödemek isteyen vatandaşlar %90 indirim imkanından yararlanabilecek. Ayrıca idari para cezalarının da peşin olarak ödenmesi halinde %25 indirimli olarak ödeneceği öğrenildi.

AK Parti kurmayları tarafından hazırlanan borç yapılandırma paketi TBMM’ye geldi. Motorlu taşıtlar vergisinin de bu yapılandırma paketi içerisinde yer alacağı öğrenildi. Bu kapsamda araç yönetim cezasının %10lunun ödenmesi halinde kalan borç yapılandırılacak. Ayrıca borcu olanlar taksit ödemeleri sırasında araç muayenesi yaptırabilecek.

Başa dön tuşu