Siyaset

Kemal Kılıçdaroğlu kaç kardeş? Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu neden öldü, hastalığı neydi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun İzmit’te ikamet eden kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, 68 yaşında hayatını kaybetti. Celal Kılıçdaroğlu’nun ölüm sebebi ve herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığı merak edilmeye başlandı. Celal Kılıçdaroğlu’nun vefat haberini İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet duyurdu.

10 Ekim tarihinde solunum yolu enfeksiyonu sebebiyle rahatsızlanarak Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve burada tedavi altına alınan Celal Kılıçdaroğlu, tedavisinin iyiye gitmesinin ardından hastaneden taburcu edildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da 14 Ekim 2022 tarihinde kardeşini hastanede ziyaret etmiş ve sağlık durumuyla ilgili bilgi almıştı.

CELAL KILIÇDAROĞLU HAYATINI KAYBETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, evinde aniden fenalaştı. Yakınları hemen durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine verilen adrese gelen sağlık ekipleri Celal Kılıçdaroğlu’nun hayatını kaybettiğini belirledi. Celal Kılıçdaroğlu’nun kalp yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

CELAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

8 Nisan 1954 yılında Tunceli Nazımiye ilçesinde dünyaya gelen Celal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşlerinden biridir. Evli olan Celal Kılıçdaroğlu, bir kız ve bir erkek babasıydı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU KAÇ KARDEŞ?

17 Aralık 1948 yılında Tunceli Nazımiye ilçesinde dünyaya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 kardeştir. Yemuş Hanım ve Kamer Bey’in 7 çocuğundan dördüncüsüdür.

Başa dön tuşu