SiyasetYaşam

Milli Eğitim açıkladı, 6 Şubat’tan itibaren geçerli! Velilere müjdeli haber, artık ücretsiz olacak!

MEB öğrenci ve velilerine müjdeli haberi verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama ile fırsat eşitliği sağlamak için tüm öğrencilerin ücretsiz faydalanabileceği hizmeti açıkladı. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Levent Azıcı açıklamayı yaptı. İşte o açıklamanın detayları… 

Fırsat eşitliği sunabilmek amacıyla İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, müjdeli haberi öğrencilere ve velilere verdi.  

Ücretsiz hizmet verilecek 

Levent Yazıcı yaptığı açıklamada fırsat eşitliği sağlanmak istendiğine vurgu yaptı ve okul öncesi eğitimde özellikle önemine değindi. Yaptığı açıklamada Yazıcı, 3 bin anaokulu projesindeki ilk adımın bin anaokulu olduğunu vurguladı. Çalışmalarla şehirde 1.010 bağımsız anaokulunun yapıldığını belirtti. 

Yazıcı, okullarda yemeğin ücretsiz verilmesine yönelik çalışmaların ise devam ettiğini belirtti. 189 bin 3, 4 ve 5 yaş grubu öğrencinin yemek ve yiyeceklerini belirterek “Tabii bağımsız anaokullarında yemek hizmeti devam ediyor, ancak bu hizmetimizi devletimiz tam anlamıyla ikinci dönem tüm çocuklarımıza ulaştırmış olacak.” ifadelerine yer verdi. 

Yemek müjdesi Milli Eğitim Müdürü’nden geldi 

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı açıklamalarında yemek hizmetine dair “Bağımsız anaokullarında ya da hangi okul düzeyi ve türünde olursa olsun okullarda tüm öğrencilerin 6 Şubat itibariyle yemek ücretsiz olarak bulunacak” sözlerine yer verdi. 

Ek olarak Yazıcı, ikili ve normal eğitim yapan öğrencilere yönelik ise “Normal eğiti olan okullarda öğlen yemeği, ikili eğitim olan okullarda gün ortası yemeği çocuklara sunulacak” dedi. 

Başa dön tuşu