Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adnan Menderes’in sözleri ile seçim tarihini duyurdu

Son dakika… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında Adnan Menderes detayı dikkat çekti.

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ak Parti grup toplantısında gündeme dair bomba gibi açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aynı zamanda 2023 seçimlerinin tarihini de açıkladı. Peki, 2023 seçimleri ne zaman olacak? 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri hangi tarihte yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ak Parti grup toplantısında konuştun Okta seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, girdiği her seçimden zaferle çıkmayı başardığını söyledi. Bu seçimin diğerlerinden farklı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2007 seçimlerine vesayetin akıl dışı oyunlarıyla uğraşarak girmiştik. 2018 seçimlerine yeni yönetim sisteminin beraberinde getirdiği zorlukları göğüsleyerek girmiştik.” dedi.

Dünyanın büyük bir kriz içinde olduğunu Türkiye’deki etkilerinin de büyük olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçim hazırlıklarının bunun gölgesinde geçtiğini dile getirdi. Erdoğan açıklamasının devamında şöyle konuştu; “Diğer yandan karşımızda oluşturulan ucube ittifakın hezeyanlarıyla uğraşarak bir yandan milletimize verdiğimiz sözleri yetiştirebilmenin tatlı telaşı yaşayarak; hepsinin ötesinde 20 yılda kurduğumuz demokrasi ve kalkınma altyapısının üzerinde Türkiye Yüzyılı vizyonunu inşa etmenin heyecanıyla hazırlanıyoruz.

2023 seçimleri hem 20 yıllık siyasetimizin sembolüdür hem de Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır.

En büyük sorunumuz enflasyondu, işte o da düşüşe geçti. Önümüzdeki aylarda inşallah enflasyonun yüzde 50’lilere yüzde 40’lara yüzde 30’lara düştüğünü hep birlikte göreceğiz. Enflasyona sebep olan tuzakları bozduk, tedbir aldık.”

Seçim tarihini Adnan Menderes’in sözleri ile açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen seçim tarihini de duyurdu. Adnan Menderes’in sözleri ile seçim tarihini açıklayan Erdoğan, “Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Biz de yeter söz de karar da gelecek de milletindir diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün altılı masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına yeter diyecektir. Milli iradenin en yüksek makamı olan Meclisimizden meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın yine başaramayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu