SiyasetYaşam

Önemli gelişme! Okullar 13 Şubat’ta açılıyor, okul tatili 1 hafta uzatıldı

Sömestr tatili uzatıldı mı? Okul tatili ne kadar sürecek? Okulların tatili uzatılacak mı? İşte vatandaşların merakla araştırdığı konunun detayları…  

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı son dakika açıklamasına göre sömestr tatili 1 hafta daha uzatıldı. Okullar 13 Şubat’a kadar tatil olacak.  

Bugün sabaha karşı Kahramanmaraş merkezli yaşanan 2 büyük depremin sebebiyet verdiği can ve mal kayıplarıyla tüm Türkiye sarsıldı. Depremin büyüklüğü 7,7 şiddetinde oldu. 14.17 Pazarcık, Elbistan’da ise 13.24’te 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde çok sayıda can ve mal kaybı var.  

Öğrenilen son dakika haberine göre 10 ilde eğitime ara verildi. Sömestr tatilinin üzücü nedenlerle uzatıldığı okullar şunlar: Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman’da 2 hafta süreyle eğitime ara verildi. 1 hafta ara verilen okullar ise Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye’de.  

Son olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise bir açıklamada bulundu ve Türkiye genelinde okul tatili 1 hafta uzatıldı, kararını açıkladı.  

Okullar ne zaman açılacak? Merak eden vatandaşlar için okul tatilinin 13 Şubat’ta biteceği netleşti. 

Başa dön tuşu