Ekonomi

İŞKUR bombayı patlattı! Ev hanımı, öğrenci, işsiz, herkese 6 bin 345 TL düzenli maaş veriliyor! E-Devlet ve İŞKUR e-Şube’den başvurular açıldı

Ev hanımı, işsiz, öğrenci ve dar gelirli herkese İŞKUR’dan sevindirici haber geldi. E-devlet’ten ya da İŞKUR e-şube üzerinden başvuru yapanlara maaş bağlanıyor. Hem de tam 6 bin 345 TL.

İŞKUR bombayı patlattı! Ev hanımı, öğrenci, işsiz, herkese 6 bin 345 TL düzenli maaş veriliyor! E-Devlet ve İŞKUR e-Şube’den başvurular açıldı. İŞKUR, çeşitli programlarla vatandaşa destek olmaya devam ediyor. Bugün İŞKUR’dan yeni bir destek duyurusu daha geldi. Bu destek ev hanımı öğrenci işsiz ve dar gelirli olan herkesi ilgilendiriyor. Yapılacak destek sayesinde mesleki eğitim kurslarına katılanlara tam 6345 TL maaş bağlanacak. Kurslara katılım göstermek maaş almak için yeterli olacak. Üstelik ev hanımlarının küçük çocuğu bulunuyorsa 450 TL’de kreş yardımı verilecek. Yani ev hanımları çocuklarını kreşe göndererek mesleki eğitim kurslarına katılma imkanı elde edecek.

Evde oturmaktan sıkılan, meslek sahibi olan, eşinden babasından harçlık almak istemeyen ev hanımlarına İŞKUR’dan Müjde geldi. İŞKUR mesleki eğitim kurslarına katılarak aylık maaş alma şansına sahip olabilirsiniz. Hem yeteneklerinizi gösterebilir hem de para kazanabilirsiniz. Kurs eğitimini tamamlayan kişilere iş imkanı da sağlanıyor. Üstelik kurs boyunca İŞKUR ev hanımlarına tam 6345 TL nakit yardım veriyor. Günlük olarak ücret ödeniyor. 0-5 yaş grubunda çocuğu bulunan ev hanımları aynı zamanda kreş desteği de alabiliyor. Böylece ev hanımlarının Çocukları kreşe giderken kendileri de meslek edinebiliyor. İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden, e-devlet’ten ve İŞKUR e-şube üzerinden başvurular açıldı.

HEM PARA KAZANMA HEM MESLEK SAHİBİ OLMA İMKANI

İŞKUR’un ev hanımlarına yönelik mesleki eğitim kursları 2023 yılında da devam ediyor. Çalışmak isteyen ev hanımları İŞKUR’un kurslarına katılım göstererek hem meslek öğreniyor hem de ara kazanıyor. Ayrıca çocuklara da kreş desteği veriliyor. İŞKUR’un mesleki eğitim kurslarına düzenli olarak katılan ev hanımları Aylık 6345 TL ödeme alıyor. Günlük ödeme ise 211 TL oluyor. Ayrıca ev hanımları bu süreçte çocuklarını kreşe göndermeleri durumunda 0-5 yaş grubu çocuklar için 450 TL de kreş yardımı alabiliyor. Tabii ki İŞKUR’un bu avantajlarından faydalanmak için bazı koşullara uygun olmak gerekiyor.

KURSLARA KATILIM ZORUNLULUĞU VAR

İŞKUR tarafından başlatılan meslek öğrenme kurslarına katılım zorunluluğu bulunuyor. Yani bir kez kursa kayıt yaptıran kadınlar düzenli olarak katılmaları halinde İŞKUR’dan ödeme alabiliyor. Haftada 5 gün boyunca devam eden kursların ders saatleri değişiyor. Sadece hanımları değil öğrenciler ve işsiz olanlarda bu kurslara katılabiliyor. Çünkü kurs sonunda meslek öğrenen ev hanımları veya öğrenciler sonrasında İŞKUR aracılığıyla işe yerleşme imkanı da buluyor.

İŞKUR’UN İNTERNET SİTESİNDEN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

İŞKUR mesleki eğitim kurslarına katılmak meslek öğrenmek ve para kazanmak istiyorsanız başvuru işlemlerinizi İŞKUR internet sitesi üzerinden, İŞKUR merkezlerinden, e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Kayıt onayı aldıktan sonra yaşadığınız ilde bulunan mesleki eğitim kursuna katılma Hakkı elde edebilirsiniz. İŞKUR’un mesleki eğitim kursları 81 ilde düzenlenmektedir.

Başa dön tuşu