Ekonomi

Güncel döviz kurları, 17 Ocak 2023 dolar ve euro kaç TL?

Döviz kurları hareketliliğini sürdürmeye devam ediyor. Güncel olarak takip edilen dolar ve euro bugün kaç TL?

Güncel döviz kurları, 17 Ocak 2023 dolar ve euro kaç TL? Türk lirası günden güne erimeye devam ediyor. Sürekli hareket halinde olan kurların ivmesi yukarı yönlü gidişatını sürdürüyor. Dolar ve euro her gün yeni rekorlar tazelemeye devam ediyor. Vatandaşlar kurlarda meydana gelen hareketliliği yakından takip etmeye devam ediyor. işte 17 Ocak 2023 güncel dolar ve euro fiyatları…

Korona virüs pandemisinin ardından bir de Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş döviz piyasalarını alt üst etmeye yetti. Tüm dünyayı etkileyen bu sorunlarda; en çok etkilenen ülkelerin başında ise Türkiye geliyor. Türk lirasının döviz kuru karşısında giderek değer kaybetmesi Türkiye’nin ekonomisi açısından oldukça olumsuz sonuçlar ortaya çıkarıyor. Dolar ve euro yukarı yönlü hareketliliğini sürdürmeye devam ederken güncel fiyatlar en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki euro ve dolar kuru bugün kaç TL?

DOLAR KAÇ TL

Bir dönem euroyu bile alt üst ederek zirveye yerleşen sonrasında yeniden sıralamada ikinci sırada olan dolar; bir önceki gün kapanışını 18,7868 TL’den yaparken bugün ise yukarı şekilde ivmelenerek 18,7893 TL’den işlem görüyor.

EURO KURU NE KADAR

Geçtiğimiz haftalarda 20 TL sınırını aşarak art arda rekorlar kıran euro; bir önceki kapanışını 20.3449 TL’den yaparken bugün ise 20.3263 TL’den işlem görüyor.

Başa dön tuşu