Ekonomi

Gram altında bir yeni rekor daha!

Gram altın yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Bugün bir yeni rekor daha geldi!

26 Ocak’ta gram için bir yeni rekor daha geldi. Altın yükselişine devam ederken yatırımcılar piyasanın gidişatını merak ediyor. Peki yeni rekor seviye ne kadar? 26 Ocak’ta altın kaç TL?

Ons altın fiyatları tarihin en büyük yükselişini yaşıyor. Ons altınla birlikte gram altın da yükselerek değerine değer katmaya devam ediyor. Yatırımcılar konunun detaylarını merak ederken ilerleyen zamanlarda daha yükselecek mi yoksa bir düşüş ivmesine de mi geçecek?

ALTININ GİDİŞATI NASIL OLACAK

Altın fiyatlarının seyri konusunda altın ve piyasa uzmanı Adnan Kapıkaya tedirgin olan yatırımcının yüreğine biraz da olsa su serpti! Konu hakkında Kapıkaya şu ifadeleri kullandı:

“Yılbaşının ardından gram altın rekor kırmaya başladı. 1100 seviyesini aşan gram 1190 seviyelerinde işlem görüyor. Altına olan talep tüm dünya piyasalarında üst seviyede. ABD’deki faiz artırımı son noktaya gelindiğinden altın fiyatları giderek yükselişine devam ediyor. Gram altın için 1225 seviyelerine kadar bir yükseliş gözlenebilir. Ancak altındaki asıl hareketlilik Nisan’dan sonra yaşanacak!”

Başa dön tuşu