Ekonomi

Depoları dolduracağınız tarih belli oldu! Brent petrolde düşüş başladı, benzin ve motorine dev indirim geliyor! O tarihi bekleyin

Akaryakıt fiyatları son dakika! Brent Petrol çöküşe geçti. Benzin ve motorin fiyatlarına indirim geliyor. Depoları doldurmak için o tarihi bekleyin.

Depoları dolduracağınız tarih belli oldu! Brent petrolde düşüş başladı, benzin ve motorine dev indirim geliyor! O tarihi bekleyin. Akaryakıt fiyatları son dakika gelişmeleri araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Brent Petrol Yeni yıla yükselişle başlamıştı ancak bir anda işler tersine döndü. Çin’de yaşanan son gelişmeler ve resesyon endişesi brent petrolü aşağı yönlü hareket etti. Brent petrol fiyatları hızlı bir şekilde düşmeye devam ederken benzine ve motorine indirim beklentisi oluştu. Peki, benzin ve motorin fiyatlarına indirim gelecek mi? benzin ve motorin indirimi ne zaman? 4 Ocak 2023 güncel akaryakıt fiyatları haberimizde…

Brent petrolün varil fiyatının da yaşanan dalgalanma ile birlikte akaryakıt fiyatlarına indirim beklentisi oluştu. Milyonlarca araç sahibi şimdi benzin ve motorin fiyatlarında tabelanın değişmesini bekliyor. Yeni yıla yükselişle başlayan brent petrol Çin’de yaşanan son gelişmeler ve resesyon endişesi sonrasında gerilemeye başladı. brent Petrol fiyatlarında ciddi bir düşüş yaşanırken araç sahipleri ise benzin ve motorine indirim olacak mı sorusuna yanıt arıyor. Peki, benzin ve motorin fiyatlarına indirim gelecek mi? 4 Ocak 2023 benzin ve motorin fiyatları ne kadar?

BRENT PETROL FİYATLARINDA BÜYÜK ÇÖKÜŞ BAŞLADI

Brent petrol fiyatları yeni yılın ilk günlerinde yükseliyordu ancak Çin’de peş peşe yaşanan kovid-19 vaka artışı ile birlikte düşüş başladı. Ayrıca ABD’de görülen resesyon öngörüleri de brent petrolü olumsuz etkiledi. Kış aylarında Petrol fiyatlarına talebin azalacağını düşünülmesi ile birlikte brent petrol fiyatları düşerken Dün yaşanan yüzde dört gerilemenin ardından bugün de düşük sürüyor.

Brent Petrol fiyatlarını olumsuz etkileyen gelişmeler arasındaki Çin’de yaşanan koronavirüs vaka artışı olduğu öğrenildi. Vaka sayılarındaki artış artarken endişeler yeniden gün yüzüne çıkmaya başladı.

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARINDA İNDİRİM OLACAK MI?

Brent petrolün yaşadığı kayıplar sonrası araç sahipleri de benzin ve motorin fiyatlarına indirim olacak mı sorusunun yanıtını merak etmeye başladı. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre piyasalarda yaşanan gelişmeler birkaç gün daha takip edilecek. brent Petrol fiyatlarındaki düşüşün kalıcı olması halinde benzin ve motorin fiyatları ile birlikte LPG’ye de indirim bekleniyor. Ancak sektör kaynakları benzin ve motorin fiyatlarında indirim konusunda Net bir tarih vermedi.

4 OCAK 2023 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Peki, brent petrol düşmeye devam ederken Türkiye’de güncel akaryakıt fiyatları nasıl oldu? 4 Ocak 2023 güncel akaryakıt fiyatları şöyle;

İstanbul benzin ve motorin fiyatları

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 19,45 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 22.03 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,57 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 19,44 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 22.07 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 10.83 TL

Ankara benzin ve motorin fiyatları

Benzin fiyatı: 19,67 TL

Motorin fiyatı: 22,21 TL

LPG fiyatı: 10,83 TL

İzmir akaryakıt fiyatları

Benzin fiyatı: 19,66 TL

Motorin fiyatı: 22,31 TL

LPG fiyatı: 10,58 TL

Başa dön tuşu