Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ÖTV indirimi müjdesini duyurdu! Araba alacaklar bekleyin piyasalar şenlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı. Otomobil alma hayali kuranlara ÖTV indirme müjdesi geldi. Seçim öncesi araba piyasası şenlenecek. Araba almayı düşünüyorsanız biraz bekleyin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ÖTV indirimi müjdesini duyurdu! Araba alacaklar bekleyin piyasalar şenlenecek. AK Parti seçimi hazırlıklarına devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında konuştu. Otomobil satın almak için ÖTV indirimi bekleyenlere Erdoğan’dan Müjde geldi. Seçim öncesi AK Parti hükümeti ÖTV hamlesini de kullanmayı planlıyor. Yani otomobillere ÖTV indirimi geliyor. AK Parti’nin bu hamlesi ile birlikte otomobil sektörü hareketlenecek. İşte ÖTV indirimi son dakika gelişmeleri…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 genel seçimlerinin 14 Mayıs 2023 pazar günü yapılacağını açıkladı. Bir yandan seçim hazırlıklarına devam eden AK Parti bir yandan da seçim beyannamesine hazırlamaya çalışıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmayları ile gerçekleştirdiği toplantıda seçim beyannamesinde net vaatlere yer verilmesini istediği öğrenildi. Milletin taleplerini göz önünde bulundurarak seçim veya vaatlerini belirlemek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayrıca bu vaatleri her kesimini anlayacağı şekilde basit ve net bir dille ifade edeceklerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu talimatı sonrası ÖTV indirimi de gündeme geldi. Çünkü otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşın en önemli talebi ÖTV’nin indirilmesi.

ÖTV İNDİRİMİ YOLDA

AK Parti’ye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre seçim öncesinde Toplumun en fazla beklenti içinde olduğu konulara yoğunluk verilecek. Bu konulardan biri de ÖTV indirimi uygulaması. Hazine ve maliye bakanı Nurettin nebati Geçtiğimiz günlerde ÖTV indirimi olmayacağını söylemişti. Ancak araç fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle vatandaşlar otomobil alamayacak duruma geldi. Bu nedenle de ÖTV indiriminin seçim öncesi başlayacağı tahmin ediliyor. 5 yıllık kademeli bir indirim uygulanacağı gelen bilgiler arasında yer alırken5 yılın sonunda toplam İndirimin %50 civarında olacağı tahmin ediliyor.

ARAÇLARDAN ALINAN ÖTV YARI YARIYA İNDİRİLECEK

AK Parti kaynakları ÖTV indirimi ile ilgili detayları da paylaştı. Örneğin bir araç için ödenen 200 bin lira ÖTV 5 yılın sonunda 100.000 liraya düşecek. ÖTV indirimi şu anda tartışma aşamasında Nokta Ancak seçimlerin yaklaşıyor olması nedeniyle indirim yapılması yüksek ihtimal gibi görünüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmaylarına verdiği talimata da bakılırsa AK Parti’nin ilk icraatı ÖTV indirimi olacak gibi görünüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilerleyen günlerde açıklayacağı seçim vaatleri ile birlikte ÖTV indirimi olup olmayacağı da netlik kazanacak. Mayıs ayında seçimlerin yapılacağını göz önünde bulundurursak şu anda 4 ay gibi bir süre bulunuyor. Yaklaşık bir ay içinde AK Parti’nin yeni seçim vaatlerini açıklayacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu