Ekonomi

Bu şartı taşıyan herkese devletten 7.885 TL ödenecek! Hemen başvuru yapın

Devlet tek bir şartla 7.885 TL yardım veriyor. Başvuru yapanlar ödemeyi PTT’den anında alabiliyor. İşte o şart…

Bu şartı taşıyan herkese devletten 7.885 TL ödenecek! Hemen başvuru yapın. Devletten milyonlarca kişiye tek bir şartla ödeme müjdesi geldi. 18 yaşını dolduran ve şartları taşıyanlar başvuru yapması durumunda 7885 TL yardım ödemesi alabiliyor. Ödemeler PTT aracılığıyla yapılıyor. Başvuruları ise e-Devlet üzerinden yapmak gerekiyor. Peki, başvuru şartları neler? Kimler de PTT’den yardım alabilir?

PTT den 18 yaşından büyük herkese ödeme müjdesi geldi. Başvuru şartlarını taşıyan kişiler başvuru yapması ve onay alması halinde 7885 TL ödeme alabilecek. Başvurular e-Devlet aracılığı ile yapılacak. Tek bir şartı bulunuyor oda 18 yaşından büyük olmak. Gelir durumu kötü olan geçinmekte güçlük çeken vatandaşlar TÇ kimlik kartı ve numaraları ile birlikte başvuru yaparak ödeme alabilir. E-Devlet‘ten yapacağınız başvuruların onayı on gün içerisinde geliyor. Devlet yardımı için başvuru şartları haberimizin devamında…

18 YAŞINDAN BÜYÜK HERKESE VERİLİYOR

PTT den 18 yaşını dolduran herkese ödeme müjdesi geldi. TÇ kimlik kartı ile başvuruda bulunmak yetiyor. Sosyal yardımlara yapılan zamlar sonrasında o ödeme de uçtu gitti. Devletten sosyal yardım almak isteyenler hemen e-Devlet girişi yaparak kendilerine uygun yardım için form doldurabilir. 2023 yeni sosyal yardım tutarı üzerinden yapılacak olan ödemeler 7885 TL’yi buluyor. 18 yaşından büyük ve hane içinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden az olanlar ödeme almak için başvurularını hemen yapabiliyor.

2023 ZAMLI SOSYAL YARDIM ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

Yeni yılda birçok kişinin maaşı arttı. Asgari ücret zammı ve memur maaş zammı sonrası sosyal yardım ödemelerinde de büyük artış var. Devletten sosyal yardım alanlar için zamlı maaşlar belli oldu. Çocuk yardımı, 65 yaş maaşı, evde bakım maaşı, engelli maaşı, elektrik tüketim desteği ve doğal gaz yardımı gibi bir çok ödemenin yeni tutarları belli oldu.2023 zamlı sosyal yardımlar şöyle oldu;

Çocuk destek planları

1-2 çocuklu ailelere 350 TL destek

3 çocuk sahibi ailelere 450 TL destek

4 çocuk sahibi ailelere 550 TL destek

5 ve daha fazla çocuk sahibi ailelere 650 TL destek sağlanmaktadır.

Elektrik destek planları

1-2 kişilik ailelere 75 kw karşılığında 108 TL destek

3 kişilik ailelere 100 kw karşılığında 144 TL destek

4 kişilik ailelere 125 kw karşılığında 180 TL destek

5 ve üzeri nüfusa sahip ailelere 150 kw karşılığında 216 TL destek sağlanmaktadır.

65 yaş aylığı vatandaşlar

1921 TL destek

Doğalgaz desteği

650 TL ile 2500 TL arası değişkenlik gösterebilmektedir.

Evde bakım maaşı

4170 TL destek

İşsizlik maaşı

3048 TL ile 7885 TL arası değişebilmektedir.

Aile destek planı

85 TL ile 1250 TL arası değişkenlik gösterebilmektedir.

BAŞVURU YAPANA ON GÜN İÇİNDE MAAŞ BAĞLANIYOR

Sosyal yardım almak isteyen vatandaşların başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden ya da Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığı ile yapmaları gerekiyor. Başvuru işlemlerinin inceleme süresi on gün kadar devam ediyor. Onay alanlar on gün sonra yardım ödemesini hesaplarından çekebiliyor.

Başa dön tuşu