Ekonomi

Bu devlet yardımı çalışmayan ev hanımlarına veriliyor! PTT’den 7.050 TL maaş verilecek, başvurular devam ediyor

Çalışmayan ev hanımlarına devlet yardım verecek. Ödemeyi İŞKUR PTT üzerinden yapacak. Başvuru süresini kaçırmayın, hem maaş alın hem iş sahibi olun.

Bu devlet yardımı çalışmayan ev hanımlarına veriliyor! PTT’den 7.050 TL maaş verilecek, başvurular devam ediyor. Devlet, çalışmayan ev hanımlarına destek veriyor. Aylık 7.050 TL maaş bağlanıyor. İŞKUR’dan başvuru yapanlar bu ödemeyi alacak. Başvuru yapanlara aynı zamanda eğitim de verilecek. Yani devlet ev hanımlarına hem aylık maaş imkanı sağlıyor, hem de iş buluyor. Peki, İŞKUR yardım başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR’dan ev hanımlarına yönelik büyük yardım kampanyası başladı. Ekonomik özgürlüğü olmayan, çalışmayan ev hanımları bu fırsatı değerlendirerek aylık maaş almaya başlayabilir. Üstelik ev hanımları bu projeye katılarak meslek öğrenme şansını da elde edebilir. Yapmanız gereken tek şey İŞKUR tarafından başlatılan kurslara kayıt olmak ve katılmak. Bu sayede hem meslek öğrenebilir hem de 7.050 TL maaş aylık maaş alabilirsiniz. İŞKUR ev hanımlarına destek programı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

İŞKUR MESLEK EDİNME KURSLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Devlet, bir çok alanda vatandaşlara sosyal yardım imkanı sağlamaya devam ediyor. Bu desteklerden biri de ev hanımları için sağlanıyor. Çalışmayan ancak ekonomik anlamda özgürlüğünü elde etmek isteyen ev hanımları İŞKUR’a başvuru yaparak mesleki eğitim kurslarına katılabilir. Bu kurslar ev hanımlarına hem meslek öğretmek hem de ekonomik destek sağlamak amacıyla açılmaktadır. Kurslara katılan ev hanımları aylık 7.050 TL’ye kadar gelir elde edebilir.

İŞKUR’dan mesleki eğitim programları ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim kazanmalarını sağlamak ve istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla işbaşı eğitim programı düzenlenmektedir”.

ŞUBAT AYI BAŞVURULARI BAŞLADI

İŞKUR mesleki eğitim programı Şubat ayı başvuruları başladı. Programa katılmak isteyen ev hanımları başvuru işlemlerimi İŞKUR şubelerinden ya da İŞKUR e-Şube üzerinden yapabilir. Başvuru için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak gerekir. Kaydınızı yaptırdıktan sonra hemen kursa da başvuru yapabilirsiniz.

GÜNLÜK ÖDEME YAPILIYOR

İŞKUR tarafından düzenlenen iş başı eğitim programlarına katılanlar için ücretler günlük olarak ödeniyor. Ödemeler ise başvuru yaptığınız statüye göre farklılık gösteriyor. İŞKUR’dan yapılan bilgilendirmeye göre kursa İş arayan statüsündeki katılanlara günlük 211,55 TL, öğrencilere 158,66 TL, işsizlik ödeneği alanlara günlük 105,78 TL, Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 232,71 TL cep harçlığı veriliyor.

AYLIK 7 BİN LİRAYA KADAR GELİR

Yani ev hanımları projeye katılmaları halinde aylık 7 bin liraya kadar gelir elde edebiliyor. Buna ek olarak çocuğu olan ev hanımları kreş desteği de alabiliyor. Başvurularınızı Şubat ayı sonuna kadar yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu