Ekonomi

Araç sahipleri depoları doldurmak için son günler! O gece yarısı benzine kallavi zam geliyor, kontak çevirmek imkansız olacak

Akaryakıt son dakika haberi geldi. Benzine bir zam daha geliyor. O tarihe kadar depoları doldurun yoksa kontak çevirmek imkansız olacak.

Araç sahipleri depoları doldurmak için son günler! O gece yarısı benzine kallavi zam geliyor, kontak çevirmek imkansız olacak. Araç sahiplerinin yerinden hoplatacak bir zam haberi daha geldi. Yılbaşından bu yana bir an petrol fiyatlarında bir düşüş bir yükseliş sürerken benzin fiyatlarına da bir indirim bir zam geliyor. Yine benzin fiyatlarına zam haberi geldi. Geçtiğimiz dün yapılan indirmeyin sonrasında üstünden iki gün bile geçmeden benzin fiyatları artıyor. Benzine zam tarihi belli oldu. O tarihe kadar depoları doldurun çünkü sonrasında benzin almak imkansız hale gelecek.

Akaryakıt fiyatları son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Yeni yılın gelmesiyle birlikte akaryakıt fiyatlarında sık sık değişiklik olurken benzine yeni bir zam haberi daha geldi.1 litre benzin fiyatı rekora koşuyor. Benzin fiyatlarına zam için tarih verildi. Depoları doldurmak üzere elinizi çabuk tutun. Çünkü zamla beraber benzinin litre fiyatı 20 TL’nin üstüne çıkacak. Peki, güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar? Benzin zammı ne kadar olacak? Motorine zam gelecek mi?

BENZİNE O KALLAVİ ZAM GELİYOR

Akaryakıt sektörü kaynaklarından edinilen bilgiye göre benzinin litre fiyatına pazartesi gece yarısından itibaren zam gelecek. Kaynaklar, benzin zammının 0,65 TL olacağını duyurdu. Bu zamla birlikte son bir hafta içerisinde benzinin litresine 1.46 TL zam gelmiş olacak. Benzin fiyatlarına gelen zam sonrası İstanbul’da benzinin litre fiyatı 20.33 TL, Ankara’da benzinin litre fiyatı 20.54 TL, İzmir’de benzinin litre fiyatı ise 20.52 TL olacak.

BRENT PETROL FİYATLARI NE KADAR

Geçtiğimiz günlerde 80 dolar seviyelerine kadar gerileyen brent petrolde yükseliş devam ediyor. Brent petrol fiyatları dün 84.74 dolara kadar yükselmişti. Bugün ise Brent petrol %0,51 değer kaybederek 83.60 dolara düştü. Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı ise bugün 78.10 1 $ seviyelerinde işlem görüyor.

MOTORİN FİYATLARINA ZAM GELECEK Mİ?

Dolar kurunda ve petrol fiyatlarında yaşanan hareketlilik sebebiyle akaryakıt fiyatları güncelleniyor. Salı gününden itibaren benzinin litre fiyatı değişecek. Şu an için motorin fiyatları ve LPG fiyatlarında bir değişiklik öngörülmüyor.

Başa dön tuşu