Ekonomi

Aile Bakanlığı hane başına 14 bin TL ödeme yapacak! Tam 2 yıl sürecek nakit yardım için e-Devlet başvuru ekranı açıldı

Bakanlık yeni yılın ilk yardım bombasını patlattı. Aile Bakanlığından hane başına yardım müjdesi. 24 ay sürecek nakit destek miktarı 14 bin TL. Başvuru ekranı açıldı, acele edin.

Aile Bakanlığı hane başına 14 bin TL ödeme yapacak! Tam 2 yıl sürecek nakit yardım için e-Devlet başvuru ekranı açıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni yılın ilk yardım müjdesini Az önce duyurdu. Başvuru şartlarını taşıyan ve başvurusu onaylananlara hane başına 14.000 TL sosyal yardım yapılacak. Meclisten onay çıktı, E devlet başvuru ekranı açıldı. Hemen başvuru yapanlar 24 ay boyunca yardım ödemesinden faydalanabilecek. Bakanlık acil kodu ile duyurdu. Çünkü başvuru süresi kısıtlı. Aile Bakanlığı Sosyal Yardım başvurusu ile ilgili merak edilen her şey haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile SGK işbirliğinde yeni sosyal yardım duyurusu geldi.com başvuru yapan ve başvurusu onaylanan hanelere 14 bin TL’ye Varan yardım ödemesi verilecek. Doğum yardımı ile birlikte emzirme parası takır takır hesaplara yatacak. Çalışan anneler bu ödemelerden faydalanabilecek. Emzirme parası da yine çalışan ve doğum yapan kadınlara ödenecek. Tam 2 yıl süren yardım ödemeleri ile ilgili başvuru şartları da ortaya çıktı. Aile Bakanlığı doğum izni süt yardımı ve diğer destek paketleri ile ilgili merak edilen her şey haberimizin devamında…

SGK’LI ÇALIŞAN ANNELER FAYDALANACAK

Aile Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu işbirliği ile yürütülen yeni sosyal yardım düzenlemesinden çalışan kadınlar faydalanacak nokta yani sosyal güvenlik kurumuna bağlı bir işte çalışan anneler hamilelik süreçlerinde doğum izni parası alabilecek. Doğum izni ödemeleri brüt maaş üzerinden yatıyor. Yani asgari ücrete yapılan zamla birlikte doğum izni ödemelerinde de artış oldu. 2023 yılında asgari ücrete bakacak olursak doğum izni parası 12455 TL olarak ödenecek diyebiliriz.

SÜT YARDIMI VE DOĞUM PARASI DA VERİLİYOR

Annelere doğum izni parasının yanı sıra süt yardımı ve doğum parası da veriliyor. Doğum yardımı olarak çalışan çalışmayan tüm annelere tek çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, 3 ve daha sonraki çocuklar için ise 600 TL ödeme yapılıyor. Yani toplamda yapılan ödeme 1300 TL oluyor. Yine annelere süt parası olarak verilen ödemede aylık 400 liraya yakın olarak yapılıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan kadınlar tüm haklarını değerlendirmeleri durumunda doğumdan sonra 14 bin liranın üstünde ödeme alabiliyor. Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışanların da benzer hakları var Ancak onlar çalıştıkları kurumlardan ödeme alabiliyor.

Başa dön tuşu