Teknoloji

YouTube’den büyük adım! Televizyonun hükmünü bitirecek mi?

YouTube yeni bir sistem geliştirdi. Bu sayede çok büyük yenilikler yaşanabilir ve bu zamana kadar bildiğiniz her şey alt üst olabilir! İşte detaylar…

YouTube’den büyük adım! Televizyonun hükmünü bitirecek mi? YouTube’dan devrim niteliğinde yenilik. Artı televizyonun hükmü bitecek mi? YouTube nasıl bir sistem geliştirdi? Nasıl ve ne zaman uygulanacak? Merak edilen tüm soruların detayları haberimizde…

Tüm dünyada en popüler sosyal medya uygulamalarından olan YouTube; YouTube TV benzer bir platformu test aşamasına aldı bile. Bu yeni platform uygulamaya girmiş olursa, diğer tüm platformlarda büyük kayıplar yaratır!

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

YouTube’un geliştirmiş olduğu yeni platformda YouTube TV gibi ‘Kablo TV’ kanallarına izlemeye imkanı olan bir sistem olacak. Kablo TV; Türkiye’de yer alan Digitürk, Tivibu ve Türksat KabloTV kanalarla verilen genel isimdir. Eğer bu sistem gerçekleştirilirse kablo tv kanalları için çok büyük oranda müşteri kaybı yaşanabilir!

ABD’NİN KANALLARI VARDI

YouTube TV, aboneliği bulunanlar ABD’nin kablo tv kanalları olan  Fox, ESPN, CNN, NFL TV, ve CBS gibi kanalların yayınlarını aboneleriyle paylaşıyordu. Ancak aldığı yeni karar sayesinde YouTube TV’de daha geniş kapsamlı kanallara yer verilecek!

DENEME AŞAMASINDA

ABD’de bazı kanallar için uygulanan ancak hali hazırda bulunan sistemi biraz daha genişletmek isteyen YouTube TV; yaptığı açıklamaya göre sistemin televizyon kanalları gibi reklamlardan oluşacağını, televizyon üzerinde pek çok yayın hakkına sahip olan dünya devleri ile anlaşmaların imzalandığını açıkladı. Ayrıca hazır olun! En önemli detayı sona sakladık; bu sistem tamamen ücretsiz olacak! Eğer test aşamasından onaylanır ve uygulamaya geçerse Netflix başta olmak üzere pek çok platforma oldukça büyük rakip çıkmış olacak.

Başa dön tuşu