Asayiş

Tekirdağ’da özel kreşteki işkence kameralara yansıdı

Tekirdağ’ın kapaklı ilçesinde bulunan özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Kreş ve Gündüz Bakım evinde 2 öğretmenin çocuklara uyguladığı şiddet güvenlik kamerasına yansıdı. Kreşten eve dönen bir çocuğun oyuncağının ellerini kurdelelerle arkadan bağlanması sonucu Ailesi durumu fark etti. Aileler olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Tekirdağ’ın kapaklı ilçesinde bulunan özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Kreş ve Gündüz Bakım evinde bazı aileler çocuklarının evlerinde tuhaf davranışlar göstermesinden şüphelenerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yapılan incelemeler sonucunda çocukların kreş de şiddete uğradığı ortaya çıktı.

Oyuncak bebeğinin ellerini bağlayınca fark edildi

Tekirdağ’da bir anne 3-4 yaş grubu çocukların gittiği kreşe çocuğunu gönderdi. Ancak iddiaya göre kreşe giden çocuk evde ve Bey ile oynadığı sırada bebeğinin ellerini arkadan kurdele ile bağladı. Çocuğunun bebeğini bu şekilde Uyutmaya çalıştığını fark eden anne kızına Neden böyle davrandığını sordu. Kızı ise uyuması lazım cevabını verdi. Ardından neden bu şekilde Uyutmaya çalıştığını sorunca kızından kreşte uyumayanlara öğretmenler böyle uyutuyor cevabını aldı. Bunun üzerine anne kızına hangi öğretmenin böyle yaptığını sorunca “S. öğretmenim, B. öğretmenim” cevaplarını aldı. Bunun üzerine anne kreş de velilerin oluşturduğu WhatsApp grubundan bazı verilere ulaşarak durumu anlattı.

Başka velilerin de çocuklarım da benzer davranışlar fark etmesi üzerine durum Hem kreş yönetimine hem de savcılığa bildirildi.

Savcılık soruşturma başlattı

Ancak kreş yönetimi okullarında böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını belirterek memnun olmayan velilerin öğrencilerini alabilecekleri cevabını aldı. Bunun üzerine veliler kreşten haziran temmuz ve Ağustos 2022 tarihleri ne ait güvenlik kamerası görüntülerini istedi. Ancak kreş yönetimi velilerin bu talebini reddederken bazı öğrencilerin kreş ile ilişiğini kesti ve bu durumu da velilere mail yoluyla bildirdi.

Bunun üzerine veliler durumu savcılığa bildirdi. Savcılık tarafından söz konusu öğretmenlerle ilgili soruşturma başlatırken güvenlik kamerası kayıtları da incelendi. Güvenlik kamerası kayıtlarında öğretmenlerin öğrencilere şiddeti gözler önüne serildi. Bunun üzerine kreş yönetimi ilk öğretmenin okulla ilişiğini kesti.

Başa dön tuşu