Asayiş

AFAD Müdürü Orhan Tatar’dan açıklamalar

Tüm dünya ve Türkiye’de etkisi görülen Kahramanmaraş’taki 7.7 şiddetindeki deprem hakkında AFAD Müdürü Orhan Tatar açıklamalarda bulundu!

Gece saatlerinde merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 şiddetinde gerçekleşen korkunç deprem çevresindeki 10 ilde de büyük yıkımlara sebep oldu. Konuyla ilgili yetkililerden açıklamalar gelmeye devam ederken birkaç saat önce Kahramanmaraş Elbistan merkez üssünde 7.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

ON İLDE BÜYÜK YIKIM

Kahramanmaraş’ta depreme gelen meydanda çevresindeki 10 ilde de çok büyük yıkımlar meydana geldi. Konuyla ilgili ekipler hız kesmeden arama ve kurtarma çalışmalarına devam ederken yetkililer ise açıklamalarda bulundu. Peki AFAD Müdürü Orhan Tatar konuyla alakalı neler söyledi? Yaşanan korkunç depremin ardından nelere dikkat edilmeli?

AFAD MÜDÜRÜ TATAR KONUŞTU

AFAD Müdürü Orhan Tatar, yaşanan korkutucu deprem hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“Öncelikle herkese geçmiş olsun diyoruz. Tüm ekiplerimiz seferber olmuş ve sahada 9000 kişi deprem bölgelerinde arama ve kurtarma çalışmalarını yürütmektedir. Bu konuda özverili bir davranış içerisinde olmalıyız. Şu ana kadar aktarılan bilgilere göre 10 ilde 1014 can kaybımız var, yaralı sayımız 7 bin 3e yükselirken, 2824 bina da yıkıldı. Deprem bölgesi dışındaki diğer vatandaşlarımızdan rica ediyoruz; resmi kurumlardan yapılmayan açıklamalara inanmayın ve bilgi kirliliğinin oluşmansa engel olun!”

Başa dön tuşu