Asayişİlçeler

Manisa yetkilileri bir araya geldi! Kriz masası oluşturuldu

Sabah erken saatlerde meydana gelen Kahramanmaraş ve çevresindeki illerden hissedilen 7.4 şiddetindeki deprem nedeniyle Manisa’da kriz masası yetkililerce oluşturuldu. 

Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğündeki deprem ili ve çevresini etkiledi. Sayısı belirlenemeyecek kadar çok bina yıkıldı ve Türkiye’nin birçok bölgesinden yardım için halk ile yetkililer seferber oldu. Manisa’da deprem bölgesi ile ilgili kriz masası oluşturuldu. 

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.4 büyüklüğündeki depremden çevredeki 10 il daha etkilendi. Sabah 04.17’de gerçekleşen deprem 10 ilde birçok binanın yıkılmasına, can ve mal kayıplarına sebep oldu, çok sayıda yaralı ve hala kurtarılmayı bekleyen insanlar var. 

Adana, Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Hatay ve Malatya kuvvetli biçimde depremden etkilenirken uzak illerde de sarsıntılar hissedildi.  

Depremin yaşandığı bölgelerden göçük ve enkaz haberleri geldi, devletin tüm imkanları seferber edilirken vatandaşlarda yardım için ellerinden geleni yapıyor.  

Manisa’da ise AFAD’a yardım için ekiplerin yola çıkmasının ardından kriz masası oluşturuldu. İl genelinde bütün kurumların katkısı ile çalışmalar yapılacak ve gönderilecek yardımlar belirlendi.  

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün depremle ilgili konuşmalarında, “Ülkemizi derin yasa boğan depremden sonra Manisa Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında tüm kurumların katılımıyla kriz masası oluşturuldu. Yapılan çalışmalar ve yaraların sarılması noktasında istişarede bulunduk. Bir kere daha ülkemize ve milletimize geçmiş olsun diyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Yaralarımızı beraber saracağız…” ifadelerini kullandı. 

Başa dön tuşu