Asayiş

Bakan Özer deprem bölgesinde, tüm Türkiye’de eğitime bir hafta ara verildi

Tüm ülke güney doğu bölgemizde meydana gelen korkunç felaket için tek yürek olmuş durumda! Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de deprem bölgesine intikal etti!

Meydana gelen korkunç depremin ardından binlerce bina yıkılmış ve milyonlarca insan göçük altında kalmış durumda. Ölü ve yaralıların sayısı zaman geçtikçe artmaya devam ediyor! 9000 gönüllü personelimiz ve depremle mücadele etmek durumunda kalan vatandaşlarımız göçük altında kalan diğer vatandaşlar için canla başla çalışmalarını sürdürüyor.

Soğuğun etkisini en fazla hissettiğimiz zamanlarda vatandaşlarımızın en hazırlıksız olduğu vakitlerde bir deprem meydana geldi. Artçılarının 6.7 şiddetinde kadar hissedilebileceği ön görülürken öğlen saat 13.24 sularında 7.6 şiddetinde yeni bir deprem meydana geldi! Bölgede bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de vatandaşları yalnız bırakmadı!

BİLGİ KİRLİLİĞİNE DİKKAT

Bakan Mahmut Özer de özellikle yanlış bilgi akımı engellemek ve bilgi kirliliğinin oluşumunun durdurulması için aslı olmayan hiçbir habere kulak asılmaması gerektiğine dikkat çekti.

OKULLAR 13 ŞUBAT’A KADAR TATİL EDİLDİ

Yaptığı uyarıların ardından tüm ülke genelinde okulların 13 Şubat 2023 tarihine kadar bir hafta daha tatil edildiğini açıkladı!

Başa dön tuşu