Asayişİlçeler

Manisa’dan deprem bölgesine yardım yola çıktı

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 17 Ağustos’tan bu yana Kahramanmaraş merkezli 7.4 şiddetindeki deprem için olay yerine hızlı şekilde gitti.  

Kahramanmaraş merkezli 7.4 büyüklüğündeki depremde çevre illerde ve deprem merkezinde çok fazla can ve mal kaybı haberi alındı. AFAD’ın verdiği bilgiler doğrultusunda 04.17 saatinde merkez üssü Pazarcık olan depremden Hatay, Malatya, Gaziantep, Kilis, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır etkilendi.  

AFAD verilerine göre en büyüğü 6,6 olmak üzere 50’den fazla artçı deprem hissedildi. Artçı depremlerin hala hissedildiği bilgisi edinildi.  

Belediye İtfaiye Dairesi Başkanlığı arama kurtarma ekiplerine dahil olmak için afet bölgesine harekete geçti. 05.00 itibariyle Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri hazırlıklarını tamamlayarak AFAD yönetiminde görev yapmak için yola çıktı.  

Henüz tüm bölgelere ulaşılamadığı halde çok fazla yaralı ve ölü bildirildi. Herkesin çok zor anlar yaşadığını söyleyen İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatı ile hemen hazırlıklarımızı yaptık ve afet bölgesine arama kurtarma çalışmalarına destek vermeye geldik. Milletimize geçmiş olsun, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralananlara acil şifalar diliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

 

Başa dön tuşu