Asayiş

Sömestr’da kar sevinci! Uludağ’a kar yağıyor!

Uludağ’da kar sevinci yaşanıyor! Yarıyıl tatilinde herkes oraya akın etti!

Türkiye’de uzun yıllar sonra en sıcak kış mevsimi yaşanırken Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Uludağ’da kar sevinici yaşandı.

Kış mevsimini yarıladık. Bundan birkaç yıl önce bu zamanlarda birçok bölgede dizlere kadar kar yapışları meydana gelirdi. Ancak durum artık biraz daha farklı. İklim değişikliği ve küresel ısınma başta olmak üzere birçok çevresel faktörün etkisiyle mevsimler kaymaya başladı. 2022 yılında en sıcak kış mevsimi yaşandı. Bu durumun pek çok sakıncası ortaya çıkmaya başlasa da; bazı bölgelerde nihayet kar yağışları etkisini göstermeye başladı!

BURSALILAR SEVİNÇLİ

Son yıllarda pek rastlanmasa da eski zamanlarda yarıyıl tatilinin bir diğer ismi de kar tatiliydi. Çocuklar karnelerini alır almaz kar oynamaya koşardı! Ancak bazı bölgelerde kar etkisini ancak göstermeye başladı. Bu bölgelerden birisi de Türkiye’de kış turizminin en önemli bölgelerinden biri olan ve Bursa’da bulunan Uludağ Kayak Merkezi!

16 SANTİME ULAŞTI

Bölgede bulunanlar kar yağışının sevincini yaşarken aynı zamanda karın keyfini çıkarmayı da ihmal etmedi! Kar yağışı Uludağ’da 16 santime kadar ulaştı.

Başa dön tuşu