Asayiş

Öz babasını ifşa etti! Cinsel istismardan 31.5 yıl!

Öz babaları tarafından 3 kıza cinsel istismarda ve tacizde bulunuldu. Olayın yeri Ankara. 47 yaşındaki M.B. tutuksuz yargılanıyordu. Şimdi 31 yıl 6 ay cezaya çarptırıldı.

Ankara’da yaşayan 21 yaşındaki E.B. 2 yıl kadar önce öz babası M.B. ve annesi R.B.’nin kavga nedeniyle polis karakoluna gittiklerinde babası M.B.’den şikayetçi oldu. Öz babalarının 2 kız kardeşiyle birlikte kendisine yıllardır cinsel tacizde bulunduğunu ve aynı zamanda şiddet uyguladığını söyledi.

Kardeşlerden 18 yaşındaki N.B. ve 13 yaşındaki T.B.’nin de ifadeleri alındığı zaman babalarının tacizi hakkında itirafta bulundular.

Öz babaya dava açıldı

M.B. isimli babaya Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “12 yaşından küçük mağdurların cinsel istismarı, çocuk cinsel istismarı, çocuğa karşı cinsel taciz, özel hayatın gizliliği ihlali” suçlamaları ile Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce dava başlatıldı.

Suçlamaları reddetti

47 yaşındaki baba M.B. suçlamaları şu ifadelerle reddetti: “Biraz baskıcı baba oldum, açık giyindikleri için baskıda bulundum. Rahat giyinmek istediler, büyük ihtimalle bundan benim için bu yüzden beyanda bulundular. Suçlamaları kabul etmiyorum.”

31 yıl 6 ay cezaya mahkum edildi

Dava sonucu 22 Nisan 2022 tarihinde geldi. Heyet, T.B.’ye yönelik cinsel taciz sebebiyle 1 yıl 6 ay, N.B. yönelik basit cinsel istismar için 6 yıl verdi. 15 yıl ‘çocuğun basit cinsel istismarı’ suçundan ve büyük olan kızları E.B.’ye yönelik de cinsel taciz için 1 yıl 6 ay verirken, ayrıca ‘sarkıntılık düzeyinde basit cinsel istismar’ suçundan 7 yıl 6 ay eklendi. 31 yıl 6 ay toplam hapis cezasına istinaden tutuklanmasına karar verildi.

Anne boşanma davası açtı

Davanın karara bağlanmasından sonra anne R.B. boşanma talebinde bulundu ve 4 gün önce boşanma davası sonuçlandı. 3 genç kız annelerinin yanında yer aldı. Davada arbede çıktı ve baba M.B. kızlarını iftirayla suçladı. Anne R.B. başından darbe aldı ve darp raporu alarak şikayette bulundu.

Sosyal medyadan yaşananları paylaştı

İsmini değiştiren E.B. yaşananları sosyal medya üzerinden anlattı. Babalarının “Gelir sizi kıtır kıtır doğrar, yatacaksam paşa paşa yatarım” diyerek şikayeti geri almaları için kendilerini tehdit ettiğini aktardı.

Tek istekleri ise babalarının kendilerinden uzak olup ailece mutlu bir hayat yaşayabilmek. Tehditlerden korktukları için şu sözlerle önlem alınmasını istediler: “Babaannem ve halamın tehditlerin korkuyorum. Can güvenliğimiz olmadığını düşünüyorum. Annem, ablam ve kardeşim ile ben sürekli tehdit mesajları alıyoruz. Bu yüzden önlem alınmasını istiyorum.”

Başa dön tuşu