Asayiş

Meteorolojiden son dakika kar yağışı uyarısı! Dondurucu soğuklar geliyor, kombileri açın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika kar yağışı uyarısı geldi. Dondurucu soğuklar kapıya dayandı kombileri açmaya hazır olun. İşte meteoroloji 16 Kasım 2022 hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminleri havaların soğuması ile birlikte vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Meteorolojiden bugünü hem kar yağışı hem de sağanak yağış uyarısı geldi. Kar yağışı için vatandaşların dikkatli olması uyarısı yapılırken özellikle Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde yağışların etkili olacağı bildirildi. Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere de Şırnak, Malatya, Kayseri, Elazığ, Şanlıurfa ve Adıyaman da ise kuvvetli sağanak yağışların etkili olacağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika hava durumu tahmin raporuna göre bugün doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu, Kayseri, Şırnak çevreleri, Malatya, Elazığ’ın Güney kesimleri, Şanlıurfa’nın kuzey ilçeleri olmak üzere yerel olarak kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Sabah saatlerinde yurdun iç kesimlerinde yer yer Sis ve pus hadisesi de görülecek.

Doğu Anadolu Bölgesi için kar uyarısı

Yurt genelinde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmez sıcaklıkların mevsim normalleri düzeyinde olacağı açıklandı. Rüzgar ise kuzey ve Kuzeydoğu yönlerden genellikle hafif ve ara sıra orta kuvvette esecek. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Anadolu Bölgesi için kar uyarısında bulundu. Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde kar yağışı görülecek.

Başa dön tuşu