Asayiş

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda tutuklu sayısı 25’e yükseldi

İstiklal Caddesi’nde Geçtiğimiz günlerde yaşanan bombalı terör saldırısı sonrasında soruşturma sürüyor. Gelen son bilgilere göre tutuklu sayısı 25’e yükseldi. Tutuklanan son kişinin ise şüpheliler Ahlam Albashir ve Bilal Hassan’ın Antakya’da konaklamasını sağlayan şüpheli Muhab A. oldu.

İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’nde geçtiğimiz haftalarda meydana gelen bombalı saldırının yankıları hala devam ediyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturmayı yürütürken 13 Kasım’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin tutuklananların sayısı arttı. 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin de yaralandığı saldırı ile ilgili 24 kişi tutuklanmıştı. Bugün bir kişinin daha tutuklanması ile birlikte tutuklu sayısı 25 oldu.

Şüphelilerin konaklamasına yardım etmiş

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler Ahlam Albashir ve firari şüpheli Bilal Hassan’ın Yasadışı yollarla sınırı geçtikten sonra bir süre Antakya’da konakladığı ortaya çıktı. Bu konaklamaya yardım ettiği iddia edilen şüpheli Muhab A. Hatay’da yakalandı. Terör polisi tarafından İstanbul’a getirilen şüpheli emniyete yapılan işlemlerin ardından Cuma günü sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece soruşturma kapsamında tutuklanan kişi sayısı 25 oldu.

Bulgaristan’a kaçan şüpheli için yazı yazıldı

Diğer yandan terör soruşturması kapsamında Bulgaristan’da yakalanan üç Moldova vatandaşı V2 Arap uyruklu şüphelinin ifadelerinin alınması için adli makamlara yazı yazıldığı öğrenildi. Diğer yandan firari şüpheli Bilal Hassan’ın kardeşi Ahmed E. M. de 25 Kasım tarihinde İstanbul’da gözaltına alınmıştı. Emniyette işlemleri devam eden şüphelinin Yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu