Yaşam

Tarih verildi! Kışlık montları çıkarın, kombileri kökleyin! Kar yağışı kapıya dayandı

Meteoroloji uzmanı tarih verdi! İstanbul kar görecek. Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu. İşte İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusunun yanıtı…

Tarih verildi! Kışlık montları çıkarın, kombileri kökleyin! Kar yağışı kapıya dayandı. Kışın en çetin geçeceği aralık ayı adım adım yaklaşırken hava sıcaklıkları da düşmeye başladı. İstanbul’da 2 günden bu yana soğuk havalar etkili oluyor. Şimdi herkes İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusuna yanıt arıyor. Hem barajlardaki doluluk oranının azalması hem de havanın mevsim normallerinin üstünde seyretmesi vatandaşı endişelendirirken güzel haberi meteoroloji uzmanı Kerem Ökten duyurdu. Peki, İstanbul’a kar yağacak mı? İstanbul’a kar ne zaman yağacak?

Türkiye dört gözle kar yağışını bekliyor. Son dönemlerde barajlardaki su seviyesinin alarm vermeye başlaması ile birlikte kar yağışı beklentileri de arttı. Özellikle İstanbul’da vatandaşlar İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusuna yanıt bekliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden henüz kar yağışı ile ilgili bir tahmin gelmedi ancak meteoroloji uzmanı Kerem Ökten uzun vadeli a durumu tahminlerini açıkladı. Böylece İstanbul’a kar yağışının geleceği tarihte belli oldu. Peki İstanbul’a ne zaman kar yağacak? İstanbul’da kar yağışı ne zaman başlayacak?

KAR YAĞIŞI İÇİN NET TARİH VERİLDİ

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten milyonlarca kişinin sorduğu sorunun yanıtını verdi. Sosyal medya hesabından kar yağışı ile ilgili açıklamalarda bulunan ünlü meteoroloji uzmanı, İstanbul dahil Türkiye genelinde 5 Aralık’ta kar yağışının gelebileceğini söyledi. Hem Avrupa hem de Amerika meteoroloji modellerinin bu konuda hemfikir olduğunu belirten Kerem Ökten, Bu yıl kar yağışının erken etkili olabileceğini dile getirdi.

METEOROLOJİ HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de son hava durumu tahmin raporlarını yayınladığı nokta meteorolojiden yapılan yeni değerlendirmelere göre hava sıcaklıkları düşmeye devam edecek. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sağanak yağış beklenirken yurdun diğer bölgelerinde de ara ara sağanak yağış geçişleri görülecek.

Başa dön tuşu