Yaşam

Meteoroloji ALARM verdi! O bölgelerde yaşayanlar dikkat, çok fena vuracak

Meteoroloji son dakika hava durumu tahmin raporu yayınlandı. O bölgelerde yaşayanlar dikkat meteoroloji alarm verdi. Çok fena vuracak…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu tahminleri yayınlandı. Yapılan son değerlendirmelere göre Malatya Adıyaman Gaziantep ve Şanlıurfa’da çok şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Bu bölgelerde meteoroloji tarafından sarı kodlu alarm verildi. Bugün Akdeniz Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi de yağışlı olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna ilişkin güncel raporlarını paylaştı. Yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Doğu Akdeniz’in doğusu, Antalya’nın Batı kıyıları, Muğla çevreleri Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yağış bekleniyor.

METEOROLOJİ SARI KOLLU UYARI VERDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aynı zamanda birçok il içinde sarı kodlu uyarı yayınladı. Şiddetli sağanak yağış beklenen Şanlıurfa Adıyaman Gaziantep Malatya Bingöl ve Elazığ’da yaşayan vatandaşların yağış sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istendi. Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yağış olan yerlerde Karla Karışık Yağmur ve kar bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde de Karla Karışık Yağmur ve kar görülecek. Diğer yandan iç ve Doğu kesimlerde yer yer Sis ve pusta görülebilir.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre hava sıcaklıkları ise bazı bölgelerde mevsim normallerinin üstünde seyretmeye devam edecek.

14 OCAK 2023 HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre bazı illerde 14 Ocak 2023 hava durumu şöyle olacak;

Başa dön tuşu