Spor

Messi’nin kadroda olduğu Arjantin maçını izleyenler Jorge Jesus’u hatırladı! Arjantin 45 dakikada 7 kez ofsayta düştü

2022 Dünya Kupası maçları büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Dünya genelindeki tüm futbolseverleri ekrana kilitleyen Dünya Kupası maçları nefes kesiyor. Bugün Suudi Arabistan ile Arjantin’in karşılaştığı maçta Suudi Arabistan’ın ofsayt taktiği damga vurdu. Suudi Arabistan’ın dünyaca ünlü yıldız futbolcu Messi’nin takımı Arjantin’i 45 dakikada tam 7 kez ofsayta düşürdüğü anlar sosyal medyada gündem oldu.

Suudi Arabistan ile Arjantin arasındaki nefes kesen mücadeleye ofsayt sayısı ve verilmeyen goller damga vururken ofsayt taktiğini gören futbolseverlerin aklına Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus geldi. Suudi Arabistan’ın Arjantin’e karşı uyguladığı bu savunma şeklini deneyimli teknik adam Jesus’un oyun tarzına benzeten futbolseverler sosyal medyada yorum yağdırdı.

MESSİ’NİN TAKIMINA OFSAYT ŞOKU

Tüm dünyanın yakından takip ettiği 2022 Dünya Kupası karşılaşmalarında C Grubu ilk maçında Arjantin ile Suudi Arabistan karşılaştı. Heyecan dolu karşılaşmaya ofsayt sayısı ve verilmeyen goller damgasını vurdu. Suudi Arabistan’ın Arjantin’i 45 dakikada tam 7 kez ofsayta düşürmesi sosyal medyada gündem oldu. Arjantin Milli Takımı’nda forma giyen yıldız futbolcu Messi, dakika 10’da topu ağlarla buluşturdu. Karşılaşmayı takip eden futbolseverler ise Suudi Arabistan’ın rakibi Arjantin’e karşı uyguladığı ofsayt taktiğini Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un oyununa benzetti.

JORGE JESUS SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

45 dakika boyunca rakibi Arjantin’i 7 kez ofsayta düşüren ve sosyal medyada gündem olan Suudi Arabistan’a yorum yağdı. Bu oyun taktiğinin ardından Fenerbahçe’nind eneyimli teknik adamı Jesus’un da sosyal medyada gündem olduğu görüldü. Suudi Arabistan’ın oynadığı oyun Fenerbahçe’nin yeni sezondaki oyununa benzetildi. Ayrıca yapılan yorumlarda Jesus’un daha önce Suudi Arabistan ekibi Al-Hilal’i çalıştırdığına da vurgu yapıldı.

Başa dön tuşu