Spor

Bu transfer ortalığı karıştıracak! Real Madrid ve Barcelona zıtlaşıyor!

Portekizli futbolcu Bernardo Silva’nın Manchester City’den ayrılması gündeme gelirken El Clasico ekiplerinin de transfer mücadelesine dahil olacağı konuşuluyor. 

Real Madrid ve Barcelona La Liga’da şampiyonluk için mücadeleye girerken Bernardo Silva için de zıtlaşmak üzere. 

Silva teklifleri bekliyor 

The Athletic’in yaptığı habere göre La Liga’da oynamak istediği bilinen Bernardo Silva, Real Madrid ve Barcelona’nın yapacağı teklifleri değerlendirecek. Ocak’ta ayrılmak istediğini belirten Silva’nın ise Manchester City’den gidilmesine izin olmadığı söyleniyor. Ancak yıldız oyuncunun sezon sonunda ayrılmak istediği haberi yayılmış durumda.  

80 milyon Euro’dan bahsediliyor 

Bernardo Silva için 80 milyon Euro’luk bonservis bedelinden bahsedilirken Camp Nou tarafı da futbolcunun kendilerine gelmekle ilgileneceğinin farkında. Barcelona’nın işi ise Financial Fair Play kuralları ile güçleşiyor. Silva’ya Real Madrid’in Barcelona kadar öncelik vermediği söyleniyor. Bu durumun nasıl değişeceği ise sezonun nasıl son bulanacağına bağlı gözüküyor.  

Bernando Silva transferine öncelik istedi 

İngiliz The Sun ise haberinde Mbappe’nin Silva transferine öncelik verilmesi talebini Paris yönetimine belirtti. Takımın mevcut yaratıcılık sorununu Portekizli oyuncunun orta sahaya geçerek çözeceğini düşünen Mbappe’nin talebi nasıl değerlendirilecek şu an bilinmiyor.  

2025 – 1017 senelerinde Monaco’da birlikte oynadıkları biliniyor. 52 karşılaşmanın 33’ünde galibiyet alan ve 9 yenilgi ile 10 beraberlik atlattılar. Silva ile Mbappe ikilisi Ligue 1’de 2017 yılında şampiyon olmuş PSG tekelini dahi kırmışlardı. 

Portekiz milli takımının vazgeçilmezi 

Monaco’dan City’e 2017 yılında transfer olan Silva 281 karşılaşmaya çıktı. 50 gol, 56 asistle kendini gösterdi. Performansıyla City kadar Portekiz Milli Takımı’nın da vazgeçilmezi haline geldi. 

Başa dön tuşu