Spor

Galatasaray ve Fenerbahçe mücadelesi bitmiyor! Zanilo savaşına girdiler

Spor Toto Süper Lig şampiyonu olan Galatasaray ve hemen arkasından takipte olan Fenerbahçe arasındaki savaş şimdi de transferlerde sürüyor. İki rakip takım yıldız futbolcu için mücadele ediyor. Mücadelede Roma’nın da koşulları belirlendi.  

Galatasaray, seri galibiyetleriyle zirvede yerini alırken Fenerbahçe’yle tekrar karşı karşıya kaldı.  

Ara transfer döneminde her takım kadrolarını güçlendirmeye çalışırken bu iki ezeli rakip Roma’dan ayrılacağı gündemde olan yıldız futbolcunun peşinde.  

Kaan Ayhan’ı kiraladılar 

Sarı Kırmızılı takım Kaan Ayhan’ı sezon sonuna kadar Serie A ekibine 400 bin Euro ödeyerek kiraladı. Satın alma için ise 2 milyon 800 bin Euro gibi bir fiyat olduğu söylendi.  

Fenerbahçe takviye yaptı 

Kanarya sol bek ve savunmayı güçlendirmek için Adana Demirspor’dan Samet Akaydın ile Hollandalı sol bek Jayden Oosterwolde’yi renklerine bağladı.  

Zaniolo savaşında durum 

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Zaniolo savaşındaki iddialara Sky Spor Italie’dan Giancluca Di Marzio’nun haberisebep oldu. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Roma’da Jose Mourinho’nun artık bıraktığı Zaniolo’yu takımlarına almak istediği söylendi.  

Mourinho gözden çıkardı 

Teknik adam Jose Mourinho’nun 23 yaşındaki futbolcuyu gözden çıkardığı öğrenildi. Oyuncunun ailesiyle beraber Roma’dan ayrıldığı ve La Spezia kentine gittiği biliniyor. Roma’ya dönmemesinin sebebi de artık takımda olmayacağı şeklinde yorumlanıyor.  

Napoli’ye yenilgilerinin arından Jose Mourinho’nun İtalyan oyuncuya sert biçimde çıkıştığı görülmüştü. 

Zaniolo transferinde detaylar 

Zaniolo’nun 1,5 yıllık daha sözleşmesi bulunduğu biliniyor. Teknik direktör Mourinho ve sportif direktör Tiago Pinto’nun yaptığı açıklamalara göre Nicolo Zaniolo kadroya tekrar alınmayacak.  

Avrupa transfer döneminde İtalyan oyuncu Tottenham ve Milan’ı zorlamıştı, ancak Roma şartlar uymadığı için onaylamamıştı. 

Roma’nın koşulları açıklandı 

Futbolcu ile 2024 yılına kadar sözleşmesi süren Roma şartlarını belirledi. 23 yaşındaki oyuncuyu zorunlu satın alma veya bonservisiyle beraber takımdan yolluyor.  

Öğrenilenlere göre kiralık olarak göndermeye sıcak bakmayan Roma’nın bunun yerine tribünde oturtacağı söyleniyor.  

Resmi görüşmeler gerçekleştiriliyor 

Fabrizio Romano’nun verdiği bilgilerde Galatasaray’ın resmi görüşmelere başladığı öğrenildi. Kiralamaya sıcak bakılmadığı için şu an anlaşma şartları üzerinde görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. 

Başa dön tuşu