Spor

Yıldız futbolcu Ronaldo’nun gitmesine sevinmiş! Söyledikleri şok etti

Başarılı futbolcu Cristiano Ronaldo’nun Premier Lig’deki Manchester United’dan ayrılması ve Al Nassr ile anlaşmasından sonra Manchester United futbolcusunun söyledikleri herkesi şaşırttı. 

Suudi Arabistan temsilcisi olan Al Nassr ile anlaşan Cristiano Ronaldo’nun arkasından Manchester United’ın futbolcusu “Ayrılması takıma iyi geldi” sözlerini sarf etti. İşte detaylar… 

Ronaldo’nun Manchester United Teknik Direktörü Erikten Hag ile arasında sorunlar olduğu biliniyordu. Ronaldo, Ada muhabirlerine verdiği röportaj ile ortalığı iyice karıştırmıştı ve bundan sonra Portekizli oyuncu ile sözleşme feshedilmişti. Ortalığı iyice karıştıran Ronaldo’nun demeci ise şöyleydi:  

“Erik ten Hag hak ettiğim şekilde saygı duymuyor. Belki de bu sebeple Tottenham stattan ayrıldım. Bu hareketim yüzünden muhtemelen pişmanım, ancak hoca tarafından kışkırtıldığımı hissettim.”  

İmzaları attılar 

Ronaldo, Manchester’dan ayrıldıktan sonra Al Nassr ile 2,5 senelik bir sözleşmeye imza attı ve açıklamasında “Farklı bir ülkede farklı bir lig deneyimi için sabırsızlanıyorum. Al Nassr’ın vizyonu ilham verici ve etkileyici. Takım arkadaşlarımı tanımak için sabırsızlanıyorum” ifadelerine yer vermişti.

Ronaldo’yu savunan Keane’den şok edici sözler 

Ronaldo’yu Old Traffor’daki ikinci dönemin sonlarında koruyan Keane, şimdi ise teknik direktör Hag’ın rahatladığını ve önemli değişiklik yapmasına faydasını olduğunu söyledi. Keane şunları söyledi: 

“Ronaldo’nun ayrılması teknik direktöre ve kulübe faydalı oldu. Açıkçası burada kalıp yedekte otursaydı mutlu olmayacaktı. Kulüpte yeni bir enerji hakim, teknik direktör sezona kötü bir başlangıç yaptı, ama sonra bir ivme yakaladı.”  

Başa dön tuşu