Siyaset

Ekrem İmamoğlu net konuştu! CHP’lilerin Cumhurbaşkanı adayı belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu Halk TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile yeni bir sabah programının bugünkü konuğu oldu. Ekrem İmamoğlu programda CHP’nin cumhurbaşkanı adayına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Halk TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile yeni bir sabah programının bugünkü konuğu İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Programda çarpıcı açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını da duyurdu. Ekrem İmamoğlu altılı masanın adayına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Bütün CHP’lilerin adayı Genel Başkan Kılıçdaroğlu’dur. Ama günün sonunda kararı verecek olan 6’lı masadır.” ifadelerini kullandı.

Şubat ayında yeni taksiler piyasaya çıkacak

İstanbul’da yaşanan taksi krizine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan İBB başkanı Ekrem İmamoğlu, kamuoyunun kendilerine katkısının büyük olduğunu söyledi. Şu anda iktidarın baktığı tek meselenin kamuoyu baskısı ve oy meselesi olduğunu sözlerine ekleyen Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da taksi meselesinin çok önemli olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın okumayı konusunda itiraflarda bulunduğunu iddia eden Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu; “Zaten Sayın Cumhurbaşkanı itiraf etti, “UKOME’yi iyi ki değiştirdik, kim bilir neler yapacaklardı” diye.

Yeni model taksileri piyasaya çıkış tarihine ilişkin de konuşan Ekrem İmamoğlu, Şubat ayında yeni taksilerin İstanbul’da hizmet vermeye başlayacağını dile getirdi.

CHP’lilerin adayı Kemal Kılıçdaroğlu

Ekrem İmamoğlu 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı konusunda da açıklamalarda bulundu. Ortak adayın doğru bir düşünce olduğunu savunan Ekrem İmamoğlu, hiç kimseyi oyalanmadan İlk turda seçimi kazanmak gerektiğine dikkat çekti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuda olağanüstü bir çabası olduğunu söyleyen İmamoğlu “Ayrıca bir muazzam ikili var. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener. Orada çok değerli genel başkanlar var. Bir demokrasi sürecinin bu ülkede taçlanması lazım.” dedi. Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı adayı konusunda kararı verecek olan altılı masa olduğunu belirterek Bütün CHP’liler adayının genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

Başa dön tuşu