Spor

Beşiktaş’ta Josef de Souza krizi! Gözyaşları içinde gitmek istediğini söylemişti, yeni anlaşma imzalanacak, Beşiktaş taraftarları tepkili

Beşiktaş’ın Ankaragücü ile oynadığı maçta saha içinde bir anda ortalık karışmış ve olaylar çıkmıştı. Bir Ankaragücü taraftarının sahaya girerek hakeme ve futbolculara yönelik saldırısında Beşiktaş’ta forma giyen Salih Uçan’a tekme gelmişti. Bu olaylı maçın ardından kendisini Lig’de güvende hissetmediğini söyleyen Josef de Souza, gözyaşları içinde ayrılmak istediğini açıklamıştı.

Josef de Souza’nın bu açıklamaları Beşiktaş taraftarlarını kızdırmış ve ayrılık açıklamasına tepki yağmıştı. Ancak. Beşiktaşlı futbolcunun bu kararından vazgeçtiği ve kulübüyle yeni bir anlaşma yapmak için tekrar masaya oturduğu konuşuluyor. Siyah beyazlı taraftarlar ise Josef de Souza’nın takımda kalmasını istemiyor ve gönderilmesi için yönetime çağrı yapıyor.

YENİ ANLAŞMA İMZALAMAYA HAZIR

Süper Lig’in yeni sezonunda Ankaragücü ile Beşiktaş arasında oynanan maçta çıkan olaylar spor gündemine bomba gibi düşmüştü. Bir Ankaragücü taraftarının sahaya girerek hakeme ve Beşiktaşlı futbolculara saldırdığı anlar kameralara saniye saniye yansımış hatta Beşiktaşlı futbolcu Salih Uçan’ın darbe aldığı görülmüştü. Yaşanan bu olay Beşiktaşlı futbolcu Josef de Souza’yı çok etkiledi ve deneyimli futbolcu maçın ardından bir basın toplantısı yaparak gitmek istediğini söyledi. Ancak Josef’in gitme kararından vazgeçtiği iddialar arasında. NTV’de yer alan habere göre, sezon sonunda Beşiktaş’taki sözleşmesi bitecek olan Josef’in kulübüyle 1 yıllık yeni anlaşma imzalamak için masaya oturmaya hazırlanıyor.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE AYRILMAK İSTEDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Olaylı Ankaragücü maçından sonra basın toplantısı düzenleyen Josef de Souza, kendisini güvende hissetmediğini söylemiş ve gözyaşları içinde önümüzdeki sezon burada kalmayacağını açıklamıştı. Josef, ‘Kendimi güvende hissetmediğim bu ligde durmak istemiyorum’ demişti.

BEŞİKTAŞ TARAFTARLARI KALMASINI İSTEMİYOR

Beşiktaş ile yeni bir sözleşme imzalama hazırlığında olduğu iddia edilen Josef de Souza’ya Beşiktaşlı taraftarların tepkisi dinmiyor. Ankaragücü maçının ardından sert açıklamalar yapan Josef de Souza’nın Beşiktaş’ta kalmasını istemeyen siyah beyazlı taraftarlar, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla Beşiktaş yönetimine yeni sözleşme imzalamaması için çağrı yapıyor.

Başa dön tuşu