Yaşam

Aşırı kiloları yüzünden herkes ölmesini bekliyordu! Şimdi kimse tanıyamıyor

TLC’de çıkan MY 600lb Life isimli programda ün kazanan 23 yaşındaki Amber Rachdi’nin fazla kiloları sebebiyle doktorlar fazla yaşayamayacağını söylemişti. Amber şimdiki haliyle görenleri şaşkına çevirdi.

23 yaşında TLC’de katıldığı program ile tanınan Amber, iyi bir sağlık ve bağımsızlık istiyordu. Kilo vermek için ameliyat olamya karar verdi ve Gastrik bypass ile bariatrik yöntem kullanılarak kilo verme yolculuğuna başladı. Yıllar sonra yeni görüntüsüyle hayrete düşürerek tekrar gündem oldu.

Yerinden kıpırdayamaz hale gelmişti

Çok erken yaşlarda kilo sorunları başlayan Amber, daha baş yaşında 150 kilonun üstündeydi. 16 yaşında ise artık yürüyemez duruma gelmiş ve motorlu bir scooter ile ancak gezebiliyordu.

Üniversiteyi bırakmıştı

Kaygı bozukluğu sebebiyle aldığı kiloları vermek için mücadele etti. Bu kaygı sorunuyla uğraşırken günde 4 öğün yemek ve ayrıca tonlarca şekerli yiyecek tüketiyordu. Sağlık durumu iyice bozulunca üniversiteyi bırakmak zorunda kaldı.

Tamamen eve bağlı bir şekilde yaşayan Amber, sadece bir kere 30 dakika ayakta durabilmeyi başardı. Artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşününce ailesinin de desteğiyle TLC programına çıkıp tedavi görmeye karar verdi.

Amber doktorların kilo vermezse öleceğini söylemesinin üstüne hem ailesi hem de sevgilisinden destek alarak savaşmaya başladı.

Amber, Facebook üzerinden tekrar My 600lb Life: Where Are They Now’a katılmak istemediğini şöyle söyledi: “Hayatımın kalanında sadece kaybettiğim kilolarla ölçülmek istemiyorum.” dedi. ABD Dergisi bunu haber yaptı.

Amber, şimdiyse başardığı büyük değişimi Instagram üzerinden paylaşarak bu problemi yaşayan başkalarının da destek bulmasını sağlıyor.

Başa dön tuşu