Siyaset

AK Partili isimden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İmamoğlu çağrısı

AK Parti’nin kurucu isimlerinden olan ve bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hüseyin Çelik, Ekrem İmamoğlu’nun davasına ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı yapan Hüseyin Çelik, bir an önce açıklama yaparak “Böyle saçma karar olmaz” demesi gerektiğini söyledi.

Türkiye, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerini hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davadan aldığı cezaları konuşuyor. Ekrem İmamoğlu’nun aldığı cezaya bir tepkide Ak Parti’nin kurucu isimlerinden olan ve bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hüseyin Çelik’ten geldi.

Cezanın kabul edilir yanı yok

AK Parti’nin kurucularından olan Hüseyin Çelik, mahkemenin Ekrem İmamoğlu’na verdiği cezayı değerlendirdi. Bu cezanın sıkıntılı bir karar olduğunu belirten Çelik, kesinleşmesi durumunda uygulamaya konulacak olan siyasi yasak içinde kabul edilebilir bir yanı olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı yaptı

AK Parti eski milletvekili ve eski bakan Hüseyin Çelik Halk TV’de yayınlanan perdenin önü arkası programına telefonla bağlandı. Çelik bazı ihtimaller üzerinde görüş bildirmek istediğini söylerken şu ifadeleri kullandı;

“Diyelim ki bu mahkeme siyasi iradenin talimatı ya da tavrı üzerine böyle bir karar verdi. Böyle bir ihtimali bile düşünmek istemiyorum. Eğer böyle bir şey varsa bu çok vahimdir. Bundan önceki süreçlerde de hep şunu söyledim; eğer bir ülkede adaletin gücü yoksa, orada gücün adaleti devreye girer. Gücün adaleti her zaman zalimcedir.”

Mahkemenin aldığı kararla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da çağrıda bulunan Ak Partili Çelik, Bir an önce Erdoğan’ın açıklama yapması gerektiğini ve bu kararın kabul edilemez olduğunu söylemesi gerektiğini savundu.

Başa dön tuşu