Asayişİlçeler

Manisa’da kesinleşen hapis cezasından kaçan 7 şahıs yakalandı

Manisa’da İl Jandarma Komutanlığı’nca yürütülen çalışmada JASAT ekipleri 5 ilçede 7 kesinleşmiş hapsi olan şahsı yakaladı.  

Manisa’nın 5 ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekipleri tarafından 7 şahsı yakalamaya yönelik çalışma yürütüldü. 7 kişinin kesinleşmiş hapis cezası bulunuyordu. 

Manisa’da JASAT ekipleri İlçe Jandarma Komutanlıkları ile birlikte çalışma yürüterek 5 ilçede bulunan 7 şahsa yönelik yakalama gerçekleştirdi. Kasten yaralama suçu ile aranan ve 10 yıl 5 ay hapis cezası olan N.Ç. adındaki şahsı Şehzadeler ilçesinde yakaladı.  

Soma ilçesindeki Y.A. adlı şahsın ise 14 yıl 8 ay 30 gün kesinleşmiş hapis cezası “Muhafaza altına alınmış eşya hırsızlığı” hakkında bulunuyordu. Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımından dolayı Akhisar’da C.Ü. isimli şahsın 1 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunuyordu. K.A. adlı şahsın ise aile mahkemesince “Zorlama hapsi” vardı.  

N.D. adındaki şahsın ise “Nitelikli konut dokunulmazlığını ihlal etme” nedeniyle aranırken, L.B. isimli şahıs Alaşehir’de iftira suçu ile aranıyordu. Ayrıca Turgutlu’da olan Y.Ş. isimli şahsın ise dolandırıcılık suçundan 3 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası vardı.  

Yakalanan şahıslar adli makamlar tarafından tutuklandı ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslimleri sağlandı.  

 

Başa dön tuşu