Spor

Süper Lig’den Sergen Yalçın’a şaşırtıcı teklif!

Süper Lig’in şampiyon teknik adamlarından Sergen Yalçın, en son Siyah Beyazlı takımı çalıştırmıştır. Beşiktaş’tan ayrılmasının ardından bir takımın başına geçmeyen Sergen Yalçın ile ilgili ilginç bir iddia var. Yalçın’ın tekrar Süper Lig’e döneceği konuşulurken, sürpriz takımla görüşmeler yapılıyor. Sergen Yalçın tekrar Süper Lig’e dönecek mi? İşte detaylar…

Sergen Yalçın, Türk futbolunun önemli teknik adamlarından birisi. Beşiktaş ile 2020-2021 arasında çalışarak çifte kupa kazandıran Sergen Yalçın’a gelen teklif merak konusu.

Dinlemek istedi

Sergen Yalçın’ın çalıştırdığı dönemden sonra Siyah Beyazlı kulübün başına Önder Karaveli, Valerien Ismael, Şenol Güneş geçmişti. Sergen bu süreçte çok kulüpten teklif alsa da hiçbir takımın başına geçmedi.

“Ayrıldıktan sonra teklif aldım”

Sergen Yalçın, “Beşiktaş’tan ayrılmamın ardından birkaç tane Katar’dan 2-3 tane Süper Lig’den teklif aldım. 3 büyükten bir teklif gelmedi. Kabul etmedim. 8 ay kafamı toparlayamadım.” açıklamasını yaptı.

Hakkında A Milli Futbol Takımı’nı konuşturacağı iddiaları çıkmıştı, fakat Sergen Yalçın bu iddiaların yalan olduğunu söylemişti.

Gaziantep FK ile görüşme

Sarı Lacivertli takımın maçından önce istifa ettiği Gaziantep FK’da kısa zaman önce bir görüşme yapıldığından söz edildi.

Erol Bulut faktörü

Söylenenlere göre Gaziantep FK yöneticileri, daha önce Gaziantepspor’u çalıştıran Sergen ile görüşme yaptı. Sergen Yalçın’ın ise Erol Bulut’un görevde olması sebebi ile teklife sıcak bakmadığı söyleniyor. Gaziantep FK hafta sonu Fenerbahçe’yi ağırlıyor, yeni gelecek yönetimin ise Erol Bulut ile alakalı kararı merak konusu.

Teknik direktörlük kariyerindeki 50 yaşındaki çalıştırıcı toplam 214 resmi karşılaşmada yer aldı. 94’ü galibiyet ile 50’si beraberlikle ve 70’i ise yenilgiyle sonuçlandı. Sergen Yalçın 332 puan topladı ve 1.55 puan ortalaması yakaladı.

Başa dön tuşu