Yaşam

İstanbul’a kar yağışı için tarih verildi! 10 il için uyarı yapıldı

Türkiye genelinde hafta sonu etkili olan bahar havası yerini soğuk ve karlı havaya bırakıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü başta İstanbul olmak üzere 10 il için sarı kodlu uyarı verdi. Meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen de İstanbul’un ne zaman kar yağışına kavuşacağını açıkladı. Peki, İstanbul’a ne zaman kar yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre Türkiye’de bahar havası Bugünden itibaren sona eriyor. Hafta sonu sıcak ve güneşli geçen hava yerini soğuk ve Karlı havaya bırakacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’un da aralarında bulunduğu 10 il için uyarı yapıldı. Sarı kodlu uyarı veren meteorolojinin açıklamaları sonrası bir değerlendirmede meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen’den geldi. İsabetli tahminleri ile dikkat çeken Orhan Şen İstanbul’a ne zaman kar yağacağını açıkladı. Peki, İstanbul’a kar yağacak mı? İstanbul’a ne zaman kar yağacak?

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından meteoroloji uzmanı Orhan Şen Twitter hesabından Hava durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul hava durumu ile ilgili bilgi veren meteoroloji uzmanı Orhan Şen, İstanbul’da bugün hava nasıl soğuk ve yağmurlu olacağını belirtti. Öğle saatlerinde yağışların kesileceğini ancak Yarından itibaren hafif yağmurun devam edeceğini belirten Orhan Şen, hafta sonu dahil başka yağış olmayacağını söyledi. Hava sıcaklığının hafta içinde 12-13 dereceye yeniden yükseleceğini belirten Orhan Şen, Bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli Poyraz’ın etkili olacağını da dile getirdi.

KAR YAĞIŞI HANGİ İLLERDE OLACAK?

Meteoroloji uzmanı Orhan Şen kar yağışının beklendiği illere ilişkin de bilgi verdi. Marmara’nın doğusu, İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Kütahya, Afyon Ardahan ve Erzincan çevrelerinde bugün aralıklı yağışların görüleceğini belirten meteoroloji uzmanı, “Yağışların genellikle yağmur Karadeniz’in iç, İç Anadolu ile Trakya’nın, Bursa, Bilecik ve Kütahya’nın yüksekleri, Ardahan ve Erzincan çevrelerinde KKY (karla karışık yağmur) ve kar.” dedi.

Başa dön tuşu