Yaşam

Herkes içindekine hasta, ancak kabuğunun faydalarını duyan artık altın kafeste saklıyor!

Kuruyemiş denince akla ilk o geliyor! Ancak herkes içerisindekini alıp kabuğunu çöpe atıyor. Kabuğundakini faydalarını duyanlar altın kafeste saklayacak!

Herkes içindekine hasta, ancak kabuğunun faydalarını duyan artık altın kafeste saklıyor! Kuruyemiş denince akla geleceklerin başında yer alıyor Antep fıstığı. Bazıları dokunur dokunmaz kabuğundan ayrılırken bazıları ise yiyecek olanı biraz uğraştırıyor. Ancak nasıl olursa olsun Antep fıstığının eşsiz lezzetine kimse karşı koyamıyor! Antep fıstığının lezzetine diyecek yok, peki kabuğundaki faydalarını hiç duydunuz mu? Antep fıstığı kabuğunun faydalarını sizler için derledik ve haberimizde yer ettik…

Birçok sebze ve meyve için vitamini kabuğunda sözüne şahit olduğunuzu biliyoruz. Ancak Antep fıstığı için de bu durumun geçerli olduğunu ilk kez duyduğunuzu da biliyoruz. Antep fıstığı kabuğunun bilinmeyen faydaları ortaya çıktı. İşte detaylar…

ANTEP FISTIĞI KABUĞU FAYDALARI

Antep fıstığı kabuğunun faydalarını sizler için şu şekilde derledik:

ANTİOKSİDAN DEPOSU

Antep fıstığına o mükemmel yeşil ve mor rengi veren pigmentler tam bir antioksidan deposudur. Tüm ağaç yemişleri içerisinde bu bakımdan en zengin besin Antep fıstığıdır.

KALBE DOST

Diğer kuruyemişlere oranla Antep fıstığının içerisindeki yağ ve kalori içeriği daha düşüktür. Bu sebepten kardiyovasküler sağlığı destekleyen fitosteroller açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda kan basıncının düşürülmesinde de önemli etkilere sahiptir.

KİLO YÖNERTİMİNDE İDEAL BESİN

Antep fıstığı kabuğu, düşük yağ, ve kalori içermesinin yanında yüksek lif özelliğinden dolayı uzun süre tok tutar ve yemek yeme isteğinizi bastırır.

Başa dön tuşu